یک اتصال خوب برای چوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا از لحاظ فنی بسیار کارامد باشد؟

امروزه با وجود شرایط اقتصادی و وضعیت بازار های کسب و کار، به خصوص در صنعت چوب که بازار هدف ما و بسیاری از اهالی کسب و کار در این زمینه است، بسیاری از افرادی که مشغول در این صنعت هستند به دنبال قیمت تمام شده پایین می باشند که بتوانند با بیشترین سود و کمترین هزینه های ممکن، بازار را در دست داشته باشند. پس اولین فاکتوری که این تولید کننده برای کمتر هزینه کردن در نظر میگیرد، قیمت کم تمام شده در مواد اولیه است؛ برای این منظور، یکی از مهمترین عواملی که تولیدکننده برای خود ملاک قرار می دهد، اتصالات مورد استفاده در محصول خود است. اغلب تولید کنندگان بر این فرض هستند که باید از یک اتصالی استفاده کنند که قیمت بسیار پایینی داشته باشد، ولی این تصور در مورد اتصالات به کار رفته در محصول اشتباه است. از آنجاییکه در جوامع امروزی هوشیاری و اطلاعات مصرف کنندگان بالا رفته است، یکی از مهم ترین فاکتور هایی که می تواند کیفیت و میزان فروش یک محصول را بالا ببرد، همین فاکتور اتصال است. با یک اتصال خوب، تولید کننده می تواند محصول خود را به یک برند تبدیل کند؛ حال باید به این نکته بپردازیم که یک اتصال خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد تا بتواند از لحاظ فنی بسیار کار آمد باشد:

wood-joinery-1 wood-joinery-2

اگر بخواهیم در ابتدای امر از خصیصه فنی اتصال چوب به چوب مناسب صحبت کنیم یکی از مهمترین خصیصه ها،  می توان به انعطاف پذیری در زاویه و نداشتن هیچ محدودیتی در طراحی اشاره کرد. یک اتصال کار آمد، اتصالی است که این امکان را به شما بدهد که هم به راحتی در قطعه کار زده شود و همچنین این قابلیت مهم را داشته باشد که با هر بار باز و بسته شدن به مشکلی برخورد نکند. همچنین اتصالی خوب است که این امکان را به مصرف کننده بدهد تا بدون هیچ دغدغه ای اتصال را باز و بسته کند یا بدون هیچ پیچیدگی محصول را باز کرده و به راحتی انتقال دهد. این موارد میتواند از بارزترین خصیصه های یک اتصال خوب باشد که هم به مصرف کننده و هم به تولید کننده این امکان را می دهد تا بتواند محصولی را عرضه کند که مصرف کننده از آن به راحتی استفاده کرده و حتی بتواند آن را به راحتی جابه جا کند.

wood-joinery-3 wood-joinery-4

یکی دیگر از مشخصه های یک اتصال خوب، قابلیت سیستم انبار داری و همچنین سرهم کردن یک محصول با یک نقشه ساده است. با روز افزون شدن تکنولوژی دراین صنعت و همچنین شرایط اقتصادی، بسیاری از شرکت های تولید کننده مایل به تولید محصولی هستند که به راحتی انبار شده و به راحتی قابل ارسال برای مصرف کننده باشد و با قرار دادن یک نقشه مونتاژ ساده در بسته بندی، این قابلیت به مصرف کننده داده شد تا به راحتی آن را مونتاژ کند. این مزایا، بسیار مناسب و اقتصادی بوده؛ به گونه ای که برای صادرات از نقاط مثبت تلقی خواهد شد .