قبل از انتخاب کاشی و بین کابینتی برای آشپزخانه خود، لازم است انواع مدل‌ها و اجناس کاشی را بشناسید. انتخاب مدل کاشی بین کابینتی روشی فوق‌العاده برای اعمال سبک و سلیقه‌ی شخصی‌تان در دکوراسیون آشپزخانه است.

قبل از انتخاب کاشی و بین کابینتی برای آشپزخانه خود، لازم است  انواع مدل‌ها و اجناس کاشی را بشناسید. انتخاب مدل کاشی بین کابینتی روشی فوق‌العاده برای اعمال سبک و سلیقه‌ی شخصی‌تان در دکوراسیون آشپزخانه است. با وجود اجناس، شکل‌ها، طرح‌ها، بافت‌ها، رنگ‌ها و سبک‌های مختلف می‌توانید بهترین طرح را برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌تان پیاده کنید. 

1. کاشی سرامیکی

ceramic-tile-1 ceramic-tile-2

کاشی‌ سرامیکی رایج‌ترین گزینه برای انتخاب کاشی در آشپزخانه است. مهم‌ترین مزیت کاشی‌های سرامیکی این است که نیازی نیست پس از نصب، آن را با فرش یا موکت یا چیزهای دیگر بپوشانید. این مدل کاشی ها، طرح و بافت و ابعاد مختلفی دارند. کاشی سرامیکی، انتخابی مقرون به صرفه است که تمیز کردن و نگهداری آن آسان است. کاشی های سرامیکی برای محل‌هایی مناسب است که رفت و آمد در آن زیاد نیست. اگر قصد دارید برای خانه‌ای کم‌جمعیت کاشی آشپزخانه تهیه کنید، کاشی سرامیکی می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

ceramic-tile-3

2. کاشی فلزی به عنوان بین کابینتی

metal-tile-1

استفاده از فلز به عنوان کاشی آشپزخانه، انتخابی است که با سبک‌های مینیمالیستی و مدرن بسیار هم‌خوانی دارد. این مدل کاشی بین کابینتی چند طرح و بافت مختلف دارد و معمولا در ترکیب با انواع دیگر کاشی ها کار می‌شود تا به طرح دکوراسیون آشپزخانه کمی جزییات، رنگ یا الگو اضافه کند.

metal-tile-2

3. کاشی شیشه ای

glass-tile-1 glass-tile-2

کاشی شیشه ای از شیشه‌ برش‌خورده و رنگ‌ شده ساخته می‌شود و سبک، طرح و بافت‌های مختلفی دارد و مجموعه‌ گسترده‌ای از مدل کاشی آشپزخانه را پیش روی شما قرار می‌دهد تا از میان آن انتخاب کنید. کاشی شیشه ای به گونه‌ ای است که به‌طور طبیعی نور را بازتاب می‌دهد. بنابراین با نصب کاشی شیشه ای به عنوان کاشی بین کابینتی آشپزخانه می‌توانید به آشپزخانه‌ تان عمق دهید و آن را بزرگ‌ تر جلوه دهید. برش این مدل کاشی کاری دشوار و مستلزم داشتن تخصص است، برای همین دستمزد نصب آن در مقایسه با مدل های دیگر کاشی بیش‌تر است.

glass-tile-3

4. کاشی تراورتن

کاشی تراورتن از سنگ طبیعی ساخته شده‌است و هرگز 2 کاشی در یک بسته‌ بندی دقیقا مثل هم نیست. تراورتن دو مدل کاشی بین کابینتی دارد: یک مدل یا سطح صاف و صیقلی و یک مدل با سطح ناصاف طبیعی. مدل کاشی ناصاف بافتی اسفنج‌ مانند دارد، در حالی که تراورتن صاف بافتی براق و درخشان دارد. می‌توانید از تراورتن به عنوان کفپوش آشپزخانه استفاده کنید.

travertine-tile-1

travertine-tile-2

5. کاشی مرمر

marble-tile-1

مرمر بهترین انتخاب برای خلق طرحی منحصر به‌فرد و خاص در آشپزخانه است. این مدل کاشی آشپزخانه سطحی بسیار درخشان دارد. درست مانند تراورتن، هر یک از انواع کاشی‌ ها طرحی متفاوت دارد. از گذشته تاکنون استفاده از مرمر به عنوان کاشی بین کابینتی آشپزخانه حس پاکیزگی، تجمل و لوکس بودن را القا می‌کند. انتخاب مرمر برای کاشی بین کابینتی آشپزخانه، گزینه‌ ای کلاسیک است که هرگز قدیمی یا از مد افتاده نمی‌شود.

marble-tile-2

marble-tile-3

6. کاشی پرسلنی

کاشی پرسلنی تا حدودی مشابه سرامیک است، اما مقاوم‌تر و بادوام‌تر است و برای مکان‌ هایی مانند آشپزخانه که رفت و آمد در آن زیاد است، می‌تواند انتخاب خوبی باشد. کاشی پرسلنی در برابر رطوبت مقاوم است و می‌توان از آن در فضاهای باز نیز استفاده کرد. این نوع کاشی به علت وزن زیادی که دارد برای دیوار آشپزخانه چندان مناسب نیست و برای کفپوش مناسب‌تر است. کاشی پرسلنی با انواع پوشش خارجی لعاب‌دار، بدون لعاب و یا صاف و صیقلی موجود است. 

porcelaine-tile-1

برای مشاهده تمامی نمونه های خاص و به روز کاشی و سرامیک می توانید به قسمت کاشی و سرامیک سایت فروشگاهی آنلاین کابینت بانک مراجعه کنید و یا کلیک کنید.