برای طراحی بین کابینتی متریال های زیاد و متنوعی در دسترس است. در این مطلب جدیدترین متریال های وارد بازار شده برای طراحی بین کابینتی هایی که می توان خلاقانه ایجاد کرد، تشریح شده است.

بین کابینتی یا دیوارپوش، معمولا روی دیوار آشپزخانه و بین کابینت های هوایی نصب می شود. متریال های مختلفی برای ساخت بین کابینتی وجود دارند، ازجمله: شیشه، فلز، سنگ، سرامیک، کاشی و... این مقاله به معرفی جدیدترین متریال بین کابینتی پرداخته است:

 

بین کابینتی با طرح چاپ شده روی شیشه:

طرح های جدید بین کابینتی که شیشه های طرح دار هستند، راه حلی عالی برای وارد کردن زیبایی به آشپزخانه است. هرچند استفاده از شیشه با طرح چاپی به عنوان بین کابینتی یک ایده عالی است، شما می توانید در دیگر مکان های منزل هم از آن استفاده کنید. شما حتی می توانید عکس های شخصی تان را هم به صورت سفارشی روی این دیوارپوش ها چاپ کنید. به طور خاص شیشه های چاپی بیشتر در طراحی آشپزخانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این دیوارپوش ها می توان در هر محیطی تعادل رنگ ایجاد کرد.

 kitchen-backsplash-1

بین کابینتی چوب روسی:

بین کابینتی چوبی طرفداران زیادی دارد و معمولا کسانی که دوست دارند حس بودن در طبیعت را تجربه کنند، از این نوع متریال استفاده می کنند. اخیرا در بین چوب ها، چوب روسی محبوب شده است و در آشپزخانه هایی با سبک روستایی، به عنوان بین کابینتی و کانترتاپ استفاده می شود. 

 kitchen-backsplash-2

بین کابینتی با نور پس زمینه:

اخیرا در آشپزخانه های اسکاندیناویایی و اروپایی از این نوع بین کابینتی ها استفاده می شود. با اضافه کردن بین کابینتی دارای نور پس زمینه، شما آشپزخانه ای ایده آل خواهید داشت. توصیه می شود از این نوع بین کابینتی ها در آشپزخانه های کوچک استفاده شود. در تصویر زیر انعکاس نور آبی، زیبایی خاص و طراحی کاملا مدرن ایجاد کرده است. 

 kitchen-backsplash-3

بین کابینتی آنیکس:

آنیکس نوعی متریال متنوع است که می تواند برای بین کابینتی استفاده شود. در تصویر زیر کاشی های بزرگ آنیکس در بالای سینک ظاهر این آشپزخانه را زیباتر ساخته اند.

 kitchen-backsplash-4

بین کابینتی با طرح های خلاقانه:

با استفاده از سنگ های کوچک و یا صدف دریایی می توان یک بین کابینتی خلاقانه ایجاد کرد. این روش، ایده ای عالی برای شخصی سازی آشپزخانه و صرفه جویی در هزینه است. این طرح ها در بازار موجود نیستند و با خلاقیت خودتان ایجاد می شوند. نمونه هایی از این خلاقیت ها را در تصاویر زیر می توانید مشاهده کنید.

 kitchen-backsplash-5

kitchen-backsplash-5-2

kitchen-backsplash-5-3

طرح های جدید استیل برای بین کابینتی:

بین کابینتی های جدید و ارگانیک استیل، متریالی خاص هستند که اخیرا به عنوان بین کابینتی در آشپزخانه ها بکار برده می شوند. براقیت و سادگی استیل، همواره مورد پسند بسیاری از افراد قرار می گیرد.

 kitchen-backsplash-6

بین کابینتی بتن سیره:

بتن سیره ترکیبی شگفت انگیز از سیمان و گچ با پایه رزین است که علاوه بر قسمت های دیگر آشپزخانه از جمله صفحه کابینت، روکش کابینت و ... برای بین کابینتی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

 kitchen-backsplash-7-1 kitchen-backsplash-7-2

kitchen-backsplash-7-3