تمیز کردن و مرتب کردن اصولی کابینت ها، از دغدغه های همیشگی خیلی از افراد خانه دار بوده است. در این مطلب راهنمای جامعی برای سامان دهی و تمیز کردن کابینت ها ارائه شده است.

cleaning-kitchen-1

تمیز کردن و مرتب کردن اصولی کابینت ها، از دغدغه های همیشگی خیلی از افراد خانه دار بوده است. برای آماده سازی غذا در هر وعده غذایی شما به تعداد معینی ظرف نیاز دارید که باید همیشه در دسترس تان باشد. همچنین یک آشپز حرفه ای باید از تمامی امکانات خود به بهترین نحو ممکن استفاده کند. در این مطلب راهنمای جامعی برای سامان دهی و تمیز کردن کابینت ها ارائه شده است.

مرحله اول: خالی کردن کابینت ها

• همه ظروف را از داخل کابینت ها خارج کرده و روی میز یا جزیره آشپزخانه قرار دهید.

• هر آیتم را جداگانه دسته بندی کنید، مثلا ظروف ادویه جات در یک دسته، ظروف پخت و پز دسته دیگر و ظروف سوپرمارکت و تابه ها و پلاستیک ها و ... به همین ترتیب.

• ظروف خراب یا غیر قابل استفاده را دور بریزید و ظروف اضافی که دارید را به کسی که نیاز دارد ببخشید.

• مواد غذایی که تاریخ انقضای آنها تمام شده است را دور بریزید.

• ظروف یا وسایلی که از آنها کمتر از دو بار در ماه استفاده می کنید را در جاهای دور از دسترس قرار دهید. مثلا، 5 کتاب آشپزی مورد علاقه تان را جدا کرده و بقیه را در مکانی دور از دسترس بگذارید.

بعد از نظم دادن به وسایل داخل کابینت ها، شروع به شستن و تمیز کردن کابینت ها کنید، حتی می توانید از این فرصت استفاده کرده و داخل کابینت هایتان را رنگ کنید.

cleaning-kitchen-2 cleaning-kitchen-3

مرحله دوم: تمیز کردن داخل کابینت ها

هنگام تمیز کردن خانه، در اکثر موارد کابینت آشپزخانه نادید گرفته می شود. با این حال، آشپزخانه یکی از مکان هایی است که به دلیل پخت و پز در آن، خیلی زود دوده یا چربی و حتی خاک می گیرد. اگر بدانید که چگونه باید کابینت های آشپزخانه خود را تمیز کنید به راحتی و بدون درنگ این کار را انجام می دهید:

قبل ازشستن داخل کابینت ها، ابتدا آشغال های داخل آن را جارو کنید.

برای شستن و تمیز کردن کابینت ها می توانید از این روش ها استفاده کنید:

مواد شوینده و آب:

یک محلول به کمک آب و مواد شوینده آماده کنید. یک فنجان مواد شوینده را با دو فنجان آب گرم مخلوط کرده و داخل کابینت های خود را با یک پارچه تمیز یا اسفنج نرم پاک کنید. سپس مجددا کابینت ها را با آب خالی شست و شو دهید.

*نکته: این روش برای شست و شوی کابینت های ام دی اف و فلزی مناسب است.

*نکته: اگر لایه چربی روی کابینت مانده بود، با کمک سیم ظرفشویی آغشته به محلول، آن را با احتیاط تمیز کنید.

cleaning-kitchen-4

• سرکه و آب:

از محلول سرکه و آب برای شست وشوی کابینت های فلزی و چوبی خود استفاده کنید. 

 *نکته: برای تمیز کردن کابینت فلزی از جوش شیرین استفاده نکنید. حتما پس از شست و شوی کابینت فلزی آن را کاملا خشک کنید تا زنگ نزند.

*نکته: محلول سرکه و آب به چوب آسیبی نمیزند اما اگر به هر دلیلی دوست ندارید برای تمیز کردن کابینت های چوبی خود از سرکه استفاده کنید، می توانید از یک قاشق چای خوری مایع صابونی به جای سرکه استفاده کنید.

• جوش شیرین و آب:

می توانید برای پاک کردن لکه های سخت، خمیری از جوش شیرین و آب تهیه کرده و روی لکه ها بمالید، سپس به کمک اسفنج نم دار آن را پاک کنید. برای تهیه این خمیر، دو قسمت جوش شیرین را با یک قسمت آب مخلوط کنید و بر روی سطوح بمالید.

 

نکاتی برای تمیز کردن کابینت ها:

• برای شست  وشوی کابینت های چوبی از سرکه و آب و یا مایع صابونی و آب استفاده کنید.

• درب کابینت نزدیک به اجاق گاز را بعد از هر بار پخت و پز تمیز کنید تا لکه ها مدت زیادی بر روی آن باقی نمانند.

• برای شستن کابینت های چوبی از ماده شوینده مخصوص چوب استفاده کنید. این محلول منحصرا برای پاک کردن چربی و لکه از روی چوب طراحی شده است. آن را روی کابینت اسپری کرده و به کمک یک دستمال مرطوب پاک کنید.

• پس از تمیز کردن کابینت ها به خصوص کابینت های چوبی، از پلیش استفاده کنید. این کار باعث درخشندگی کابینت ها می شود پولیش را روی یک دستمال نرم اسپری کرده و روی سطح کابینت بکشید.

cleaning-kitchen-5

مرحله سوم: قرار دادن لوازم سر جای خود

وقتی تمام آیتم های مربوط به مراحل قبلی را انجام دادید، حالا باید لوازم را داخل کابینت ها بچینید:

• وسایلی که روزانه از آنها استفاده می کنید را داخل شلف ها، کابینت ها و کشوهای در دسترس قرار دهید.

• قبل از قرار دادن ظروف و وسایل داخل کابینت ها، تعداد دفعات استفاده از آن را در نظر بگیرید. برای مثال فنجان ها و ظروفی که روزانه استفاده می شوند را در کابینتی نزدیک به ماشین ظرفشویی و قابلمه و ماهی تابه را در کابینتی نزدیک به اجاق گاز قراردهید.

• ظروف اضافی را به نحوی در کابینت ها بچینید که در مواقع لزوم مانند مهمانی ها، دسترسی به آنها برایتان ساده باشد.

• از تقسیم کننده های کشو و کابینت استفاده کنید تا به کمک آنها بتوانید کارد و چنگال، سینی و وسایلی از این قبیل را داخل کشو یا کابینت، از یکدیگر جدا کنید.

*نکته: توجه داشته باشید که در اکثر موارد بزرگترین مشکل کابینت، استفاده ناکارآمد از فضای آشپزخانه است. در استفاده از شلف دیواری سعی کنید به کمک تقسیم کننده ها آن را بخش بندی کنید تا کارایی بهتری داشته باشند.

• در چیدمان خود دقت داشته باشید که همه چیز به درستی در دسترس قرار گیرد و با نظم چیده شود و لازم نباشد ساعت ها بگردید تا یک وسیله یا ماده غذایی را پیدا کنید.

 

cleaning-kitchen-6