اگر در انتخاب هود آشپزخانه خود مردد هستید، در این مطلب سعی می کنیم تا حدود زیادی به انتخاب شما در این زمینه کمک کنیم.

هودهای آشپزخانه نیز مانند سایر قسمت های دیگر آن شامل تنوع طرح و مدل بالایی هستند که باید هر شخص باتوجه به نیاز، کاربرد و سلیقه خود، مناسب ترین هود آشپزخانه را انتخاب کند. در ابتدا انواع هود را بصورت مختصر بررسی خواهیم کرد.

هود دودکشی

kitchen-hood-1

هودهای دودکشی جذاب هستند و از دور به شکل قیف دیده می شوند. علاوه بر زیبایی، استفاده از استیل، دوام بیشتری به این نوع هود داده است. زمانی که این هودها بدون باکس کابینت هوایی نصب شوند، طراحی زیباتری خواهند داشت. برخی از هودها با جنس استیل، یک شیشه منحنی دارند که مقاومتشان در برابر حرارت را بالا می برد.

kitchen-hood-2

هودهای زیر کابینتی

یک فرم سنتی که بیشتر طرفدار دارد و مورد استفاده قرار می گیرد، هود زیر کابینتی است که دارای فیلتر هوا بوده و ودود و چربی را خارج کرده و هوای پاک را به آشپزخانه تان هدیه می دهد. این نوع پوشش مینیمالیستی نشان داده شده در تصویر همراه با یک بین کابینتی از جنس ضخیم و محکم، می تواند در آشپزخانه مفید باشد. اگر ترجیح می دهید که هود مستقیما در دید نباشد، سعی کنید یک باکس برای آن تهیه کنید و با دکوراسیون خوب یا گذاشتن روغن، ادویه جات و حتی گیاهان در داخل آن، نمایی زیبا و چشمگیر به این قسمت هدیه کنید.

kitchen-hood-3

kitchen-hood-4

هودهای سقفی

هودهای سقفی برای صاحب خانه هایی که جزیره بزرگ در آشپزخانه خود دارند، انتخابی کاملا ایده آل می باشد. در این نوع از هود، نیمی از آن از سقف پایین آمده و جذابیت زیادی دارد.

kitchen-hood-5-1

kitchen-hood-5-2

هود دیواری

این هودها ساختاری مانند هودهای زیر کابینتی دارند، با این تفاوت که به دیوار وصل می شوند، شما می توانید با نصب این هود روی دیوارهای رنگی، آشپزخانه تان را خاص کنید.

kitchen-hood-6

هود فلزی

از جنس مس یا آهن گرفته تا برنج و برنز، علاوه بر مقاومت بالا، این هود ها درخشش زیادی دارند. شما در این تصویر زیبایی این آشپزخانه با هود مسی قرمز را می بینید. شما با طراحی درست یک هود فلزی مانند تصویر می توانید یک آشپزخانه روستایی داشته باشید. هود فلزی از جنس مس به تنهایی می تواند در یک آشپزخانه سفید بدرخشد.

kitchen-hood-7 kitchen-hood-8

هود با قاب چوبی

اینکه هود، جعبه مانند و یا دارای هر طرحی باشد یک بحث است و چوبی بودن هود بحثی دیگر. هود چوبی که با کابینت های پایینی مطابقت داشته باشد، یک انتخاب منحصر به فرد است. اگر می خواهید یک طراحی ناب داشته باشید از این نوع هودها استفاده کنید. یک هود چوبی بدبورد نوع دیگری است که همراه با کابینت های رنگی آشپزخانه را جذاب می کند. لازم نیست هود چوبی کاملا هم رنگ با کابینت شما باشد می توانید حتی از چوب خام استفاده کنید تا در عین سادگی، زیبایی داشته باشد.

 kitchen-hood-9 kitchen-hood-10

هود با قاب کاشی

کاشی می تواند جایگزین خوبی برای چوب باشد. همانطور که در این آشپزخانه سنتی می بینید هود با قاب کاشی جذابیت زیادی دارد و انتخاب هرکسی نیست.

kitchen-hood-11

هود گرد

اگر آخرین چیزی که نیاز دارید، هود می باشد و فقط ظاهر آن برایتان اهمیت دارد، می توانید از این مدل هودها استفاده کنید. همانطور که در تصویر مشخص است، این طرح نگاهی نوآورانه به یک سبک ساده طراحی معاصر، پدید آورده است و هودهای این سبکی می توانند پخش کننده نور هم باشند.

kitchen-hood-12

امیدواریم مطالب بالا بتواند در انتخاب و طراحی هود آشپزخانه به شما کمک کند.