از کاشی های روی دیوار آشپزخانه تان خسته شده اید؟ دوست دارید آشپزخانه تان جدید شود؟ این مطلب را تا انتها دنبال کنید...

بین کابینتی در آشپزخانه یکی از مواردی است که باعث می شود با استفاده از رنگ ها، بافت ها و الگوهای زیبا، خلاقیت خود را نشان دهید. اما زمانی می رسد که باید این بین کابینتی ها تعویض شوند. در اینجا قصد داریم 5 روش برای تعویض بین کابینتی به شما معرفی کنیم که می توانید باتوجه به زمان بندی و هزینه متناسب با شرایط خود، یکی از این راه ها را انتخاب کنید و یک تغییر اساسی در محیط آشپزخانه خود ایجاد کنید.

1. دیوار را نقاشی کنید:

گاهی اوقات بهترین کار برای پوشاندن بین کابینتی قدیمی، رنگ کردن دیوار می باشد. این روش بسیار ساده و مقرون به صرفه است. تنها کافیست با انتخاب یک رنگ در تنالیته رنگی آشپزخانه تان، با ساده ترین و کم هزینه ترین ابزارها و حتی در صورت امکان با استفاده از شابلون های آماده، بین کابینتی منحصر به خود را نقاشی کنید و هربار با دیدن این قسمت از آشپزخانه، احساس تعلق و نزدیکی به محیط را تجربه کنید.

kitchen-backsplash-1

kitchen-backsplash-2

2. استفاده از چوب:

kitchen-backsplash-3

برای کسانی که طرح های روستایی را می پسندند و همواره سعی دارند قسمتی از طبیعت را به همراه خود داشته باشند، هیچ روشی بهتر از پوشاندن دیوار با روکش چوبی نیست. فقط کافی است تا جنس و رنگ چوب دلخواه خود را انتخاب کرده و آن را نصب کنید. این طرح یک آشپزخانه منحصر به فرد ایجاد می کند، اما باید در انتخاب جنس چوب از لحاظ ضد آب و ضد حرارت بودن آن دقت کرد. 

kitchen-backsplash-4 kitchen-backsplash-5

3. استفاده از قلع براق:

kitchen-backsplash-5

در قدیم، قلع جزو گران ترین مواد بود و داشتن آن نشانه ثروتمند بودن. این روزها ورق قلع مصنوعی، خیلی راحت آماده می شود و دارای بازه قیمتی مناسبی می باشد. استفاده از این ورق ها به جای کاشی به دلیل بافت خوب آنها، انتخاب خیلی بهتری است. از این ورق، در مکان هایی مانند پشت اجاق گاز و یا بالای سینک که می خواهید بیشتر جلب توجه کند، استفاده کنید. همچنین به دلیل سطح صاف و بدون درز آن، باعث می شود تمیزکردن آن راحت تر باشد و مواد روغنی و چربی های غذایی به مرور زمان باعث لکه شدن بین کابینتی نشود.

kitchen-backsplash-6 kitchen-backsplash-7

kitchen-backsplash-7 kitchen-backsplash-8

4. دیوارپوش:

kitchen-backsplash-9

یکی از ساده ترین روش ها برای پوشاندن بین کابینتی قدیمی، استفاده از دیوارپوش است. نصب این دیوارپوش ها به سادگی انجام می شود. معمولا این دیوارپوش ها متری فروخته می شوند، پس شما باید آن را خریداری کرده و به اندازه دلخواه برش داده و بچسبانید. امروزه تنوع طرح و رنگ این بین کابینتی ها بسیار زیاد بوده و در انتخاب دیوارپوشی مناسب با سبک آشپزخانه تان، کاملا دستتان باز خواهد بود. این روش نسبتا مقرون به صرفه است.

kitchen-backsplash-10

kitchen-backsplash-11

5. استفاده از آینه:

استفاده از آینه، آشپزخانه شما را مدرن تر می کند، از آنجاییکه آینه بازتابنده است، درخشش خاصی ایجاد می کند و بهترین انتخاب برای کسانی است که طرفدار طرح های براق و به دنبال بزرگتر نشان دادن آشپزخانه هستند. نصب آینه آسان است اما به دلیل شکننده و حساس بودن و مراقبت های لازم، زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد و برخلاف روش های دیگر، احتمالا برای نصب این نوع بین کابینتی، نیاز به یک متخصص خواهید داشت.

kitchen-backsplash-12 kitchen-backsplash-13

kitchen-backsplash-14

kitchen-backsplash-15