در این مقاله با انواع متریال های جدیدی که برای ساخت و اجرای صفحه کابینت در دکوراسیون آشپزخانه به کار می روند و وارد بازار جهانی شده اند، آشنا شوید...

صفحه کابینت که در اصطلاح به آن کانتر تاپ هم گفته می شود، روی کابینت ها نصب می گردد و می توان از آن به عنوان میز کار بهره گرفت. این صفحه معمولا جنس ها و طرح های متنوع و مختلفی دارد. جدیدترین متریال ها برای صفحه کابینت عبارتند از:

صفحه کابینت سنگ جدید و طرح دار:

این طرح های جدید روی سنگ های مرمر، گرانیت و حتی کورین قابل استفاده هستند. سنگ های طرح دار به دلیل تنوع رنگ بندی بالایشان زیبایی چشم گیری دارند. در تصویر زیر می توانید طرح زیبایی از این نوع سنگ ها برای صفحه کابینت را مشاهده کنید .

patterned-stone-1

صفحه کابینت بتن: 

بتن یکی از محصولاتی است که اخیرا طرفدار زیادی پیدا کرده است. در تصویر زیر صفحه کابینتی را می بینید که با بتن ساخته شده است و جلوه خاصی دارد. رنگ خنثی بتن ظاهری شیک و صنعتی به آشپزخانه می دهد و یک مکمل بسیار زیبا برای تمامی رنگ های کابینت آشپزخانه است.

concrete-countertop

البته که ضرورتی در استفاده از رنگ طوسی و یا خاکستری در صفحه کابینت بتنی وجود ندارد و می توان از هر رنگی در آن استفاده کرد و کانتر تاپ خاص و چشمگیری داشت که ضدخش و ضدلک بوده و مقاومت بالایی در مقابل ضربه، حرارت، سرما و .. دارد.

صفحه کابینت چوب و فلز:

همانطور که در تصویر می بینید صفحه کابینت آشپزخانه با ترکیب چوب و استیل طراحی شده است. گرمی چوب و سردی استیل، یکی از بهترین مکمل های طراحی در این آشپزخانه است و نمای بسیار چشمگیری را ایجاد کرده است.

صفحه کابینت سنگ های رنگی:

blue-stone-countertop

اخیرا در آشپزخانه های اروپایی از سنگ های رنگی برای شاد و دلباز کردن آشپزخانه استفاده می کنند. در تصویر زیر سنگ آبی برای صفحه کابینت به کار رفته است. مهم ترین ویژگی این نوع صفحه کابینت این است که هیچ محدودیتی در ترکیب رنگی آشپزخانه نخواهیم داشت و می توان از تنوع رنگی بسیار زیبا در قسمت های مختلف آشپزخانه استفاده کرد.

صفحه کابینت کاشی:

یکی دیگر از انتخاب ها می تواند صفحه کابینتی باشد که از جنس کاشی سرامیکی ساخته شده است. این متریال جزء متریال های لوکس و گران برای آشپزخانه است. نصب این نوع صفحات روی کابینت ساده و آسان است اما باید به درزگیری درست آن دقت کرد.

صفحه کابینت بتن اکسپوز:

beton-expose-1

beton-expose-2

بتن اکسپوز کاربردهای زیادی در طراحی آشپزخانه دارد و می تواند برای صفحه کابینت هم مورد استفاده قرار گیرد. در تصویر زیر کانترتاپ و سینک یکپارچه با جنس بتن اکسپوز را می بینید.

صفحه کابینت استیل:

استیل حسی زیبا و خاص القا می کند. این متریال همیشه مدرن به نظر می رسد و ضد آب است. از معایب این نوع صفحه کابینت این است که به راحتی لکه را روی خود نشان می دهد و از مزایای آن قابل شست و شو بودنش است. اگر طرفدار آشپزخانه به سبک صنعتی هستید، بدون شک این متریال بهترین انتخاب برای صفحه کابینت است.

steel-countertop

صفحه کابینت، ترکیبی از قلع و سرب:

این نوع صفحه کابینت در حقیقت یک آلیاژ متشکل از چند نوع فلز است. کانترتاپ با جنس این آلیاژ زود خش می افتد اما براقیت و جذابیت بی نظیری دارد. این نوع صفحه کابینت به تازگی وارد بازار شده و طرفداران مخصوص به خود را دارد.

tin-countertop

بتن سیره برای صفحه کابینت:

امروزه بتن به یکی از متریال های پرطرفدار در آشپزخانه و حتی طراحی داخلی مبدل گشته است. در تصویر زیر شما یک آشپزخانه u شکل می بینید که صفحه کابینت و قاب کابینت ها و شلف دیواری از جنس بتن هستند.

beton-cire-countertop

صفحه کابینت برنز:

کانتر تاپ برنز اخیرا در آشپزخانه های مدرن اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع صفحه کابینت ظاهری صنعتی و بسیار زیبا به آشپزخانه می دهد و انتخابی بسیار خاص است.

 bronze-countertop-1

bronze-countertop-2