با کابینت بانک همراه باشید تا بدانید متخصصان درباره‌ نگهداری از کفپوش چوبی چه می‌گویند.

wood-flooring-1

کفپوش چوبی مزایای زیادی دارد، ظاهر آن زیبا است، ارزش خانه شما را بالا می‌برد، سال‌ها دوام دارد؛ اما ایراد اساسی آن این است که نیازمند مراقبت زیاد است. به ویژه اگر کفپوش چوبی در آشپزخانه نصب شده باشد. با کابینت بانک همراه باشید تا بدانید متخصصان درباره‌ نگهداری از کفپوش چوبی چه می‌گویند.

wood-flooring-9

 از اثرات پاشیدن آب و خوراکی‌های دیگر پیشگیری کنید

فرقی نمی‌کند خوراکی‌ های مربوط به شام است، یا نوشیدنی، یا فقط آبی که از سینک ظرفشویی بیرون پاشیده است. پاشیدن هر مایع یا ریختن هر خوراکی روی کفپوش چوبی می‌تواند روی آن تاثیر بگذارد و پس از مدتی باعث ازبین رفتن بافت آن شود.

wood-flooring-5

بهترین کار برای نگهداری از کفپوش چوبی، گذشته از تمیز و مرتب بودن، این است که در نقاطی مانند سینک ظرفشویی، اجاق گاز، جلوی ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی، روی زمین از قالیچه و پادری استفاده کنید. به این طریق می‌توانید از رسیدن رطوبت زیاد به کف زمین جلوگیری کنید و از کفپوش چوبی در آشپزخانه خود به خوبی مراقبت کنید.

wood-flooring-4

 ذرات آب یا چیزهای دیگر را فورا از کفپوش چوبی آشپزخانه پاک کنید

اگر به طور اتفاقی خوراکی یا مایعی روی کفپوش چوبی آشپزخانه ریخت، باید فورا آن را تمیز کنید. آبی را که روی کفپوش چوبی ریخته است را فورا با یک پارچه نخی خشک کنید تا در چوب نفوذ نکند. به یاد داشته‌ باشید برای مراقبت از کفپوش چوبی آشپزخانه باید مایعات دیگر و خوراکی‌ها را با دستمال مرطوب پاک کنید. این باعث می‌شود روی کفپوش چوبی اثری از لکه باقی نماند.

wood-flooring-3

 از آسیب ناشی از اجسام سنگین جلوگیری کنید

درست است که ماندگاری کفپوش چوبی بالا است اما در صورتی که به درستی از آن مراقبت کنید. کفپوش چوبی در برابر اجسام بزرگ و سنگین آسیب پذیر است و در معرض خطر فرو رفتگی یا سوراخ شدن قرار دارد. میز آشپزخانه، یخچال فریزر و ماشین لباسشویی اگر روی زمین کشیده شود، می‌تواند سبب آسیب کفپوش چوبی آشپزخانه شود. توصیه می‌شود برای نگهداری از کفپوش چوبی برای وسایل آشپزخانه پدهای محافظ تهیه کنید. همچنین اگر کودک خردسال دارید و یا از حیوان خانگی نگهداری می کنید، باید از آسیب های احتمالی همچون کشیدن اسباب بازی بر روی کفپوش چوبی یا ناخن کشیدن حیوانات خانگی مراقبت کنید. در غیر اینصورت، اثری که بجا می ماند غیر قابل جبران است. 

wood-flooring-6

از پادری استفاده کنید

آشپزخانه محلی ویژه در خانه است که رفت و آمد در آن زیاد است، برای همین ممکن است آلودگی‌ها از بخش‌های دیگر خانه به آشپزخانه راه پیدا کند. بهترین راه برای به حداقل رساندن این مشکل و نگهداری از کفپوش چوبی آشپزخانه این است که در مسیر ورود به آشپزخانه پادری بیندازید.

wood-flooring-mat-1

هم‌چنین این کار باعث می‌شود زیر پادری‌ ها همیشه تمیز و از تاثیر رطوبت و چربی در امان باشد. طرح های متنوعی از پادری ها وجود دارد که با رنگ و طرح کفپوش چوبی هماهنگی دارد. برای انتخاب پادری دقت لازم را داشته باش، وگرنه زیبایی کفپوش چوبی آشپزخانه کاملا نابود خواهد شد.

wood-flooring-mat-2

wood-flooring-3