دستورالعمل‌های گام به گام ما را دنبال کنید تا بدون استفاده از مواد شیمیایی یا پاک‌کننده‌های مضر، سینک ظرفشویی خود را تمیز کنید.

sink-cleaning-1

شاید فکر کنید با توجه به تعداد دفعاتی که در روز از ظرفشویی‌تان استفاده می‌کنید، ظرفشویی‌ تمیز است. اما جالب است بدانید یکی از آلوده ترین قسمت های آشپزخانه، سینک ظرفشویی است. تنها باز کردن آب در طول روز و عبور آن از سوراخ سینک، جرم‌ ها و باکتری‌ ها را از بین نمی‌برد، بلکه لازم است مطابق اصول بهداشتی عمل شود. دستورالعمل‌های گام به گام ما را دنبال کنید تا بدون استفاده از مواد شیمیایی یا پاک‌کننده‌های مضر، سینک ظرفشویی خود را تمیز کنید.

sink-cleaning-2

 

مواد لازم

• مایع ظرفشویی

• سرکه سفید

• جوش شیرین

 

وسایل لازم

• مسواک کهنه

• اسکاچ نرم

 

دستورالعمل

برای نظافت روزانه، می‌توان با استفاده از یک صابون ملایم و اسکاچ نایلونی یا اسکاچ‌های نرم و کهنه ظرفشویی را تمیز کرد. اگر در مضیقه بودید می‌توانید از پاک‌کننده‌های همه منظوره یا پاک‌کننده‌های شیشه نیز استفاده کنید، اما قابل توجه است که باید از استفاده‌ی آمونیاک، سفیدکننده و یا پاک‌کننده‌های ساینده بر روی استیل ضد خش خودداری کنید. همچنین از اسکاچ‌های ساینده نیز باید خودداری کنید. همه اینها می‌توانند رنگ ظرفشویی شما را تغییر دهند.

sink-cleaning-3

برای این که ظرفشویی شما به درستی تمیز شود به روش زیر عمل کنید:

1- ظرفشویی را کاملاً با آب بشویید. اگر سینک ضد خش دارید، نمک و اسید موجود در غذا می‌تواند به رنگ ظرفشویی آسیب وارد کند، بنابراین باید غذا و مایعات را بشویید تا از سوراخ شدن آن جلوگیری نمایید.

2- جوش‌شیرین را روی سطح ظرفشویی بپاشید. آن را به شکل خمیر درآورید و سپس کاملاً آب بکشید.

3- سطح سینک ظرفشویی را با دستمال کاغذی‌هایی که در سرکه‌ی سفید غوطه‌ور شده‌اند بپوشانید. اجازه دهید برای ۲۰ دقیقه در این حالت بمانند و سپس دستمال‌ها را دور بیندازید.

sink-cleaning-4

4- سینک را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید.

5- شیر آب و دسته‌ ها را با محلول یک صابون ملایم تمیز کنید. برای نقاطی که دسترسی به آن دشوار است می‌توان از مسواک استفاده کرد. اگر لکه‌ ها همچنان باقی ماندند می‌توانید از یک پارچه که در سرکه‌ سفید غوطه‌ ور شده است استفاده کنید. زمانی که نظافت شما به پایان رسید، یک‌بار دیگر ظرفشویی را کاملاً شسته و با یک کهنه‌ نرم خشک نمایید. حالا سینک ظرفشویی شما باید تمیز و نو باشد.

sink-cleaning-5