در مورد انتخاب صفحه کابینت دچار تردید هستید؟ این احساس کاملا طبیعی است. در این نوشتار به شما در انتخاب بهتر بین سه صفحه کابینت پر طرفدار سالید سرفیس (کورین)، کوارتز و گرانیت کمک خواهیم کرد.

corian

granite

quartz

در مورد انتخاب صفحه کابینت دچار تردید هستید؟ این احساس کاملا طبیعی است. سه نمونه از پرطرفدارترین متریال های صفحه کابینت، سالید سرفیس (کورین)، کوارتز و سنگ گرانیت هستند. حداقل در نگاه اول آن ها یکسان به نظر می رسند. در حالی که سالید سرفیس و کوارتز متریال هایی هستند که بعد از ترکیب با مواد دیگر به دست می آیند و گرانیت متریالی کاملا طبیعی است. اما وقتی برای انتخاب آن ها را جزئی تر بررسی می کنیم تفاوت هایشان را درک می کنیم.

در جدول زیر می خواهیم به طور جزئی تفاوت این صفحه کابینت ها را مشخص کنیم.

 

 

کورین

کوارتز

گرانیت

تعریف متریال

سالید سرفیس اصطلاحا به نوعی متریال صفحه کابینت مملو از پلیمر گفته می شود که برای رقابت برندها با یکدیگر ساخته شد. این متریال یک متریال پرطرفدار و ارزان قیمت است.

کوارتز متریال پرطرفداری در بازار به شمار می رود. این متریال یکی از متریال های تشکیل شده از خرده های سنگ هاست. مخلوط طبیعی ترکیب شده با ماده چسبانک برای ساخت سک سطح سخت و سنگ مانند برای صفحه کابینت. این متریال را از نظر طبیعی بودن می توان بین سالید سرفیس و گرانیت به شمار آورد

گرانیت متریالی است که به طور مستقیم از طبیعت به دست می آید و به تخته سنگ تبدیل می شود. هیچ چیزی به این متریال اضافه نمی شود و چیزی هم از آن کم نمی شود

نام برند

کورین، فورمیکا، سالید سرفیس، اوونیت، استارن، سوان استون، ویلسورانت سالید سرفیس

سزار استون، کامبریا، سایل استون

سنگ گرانیت با نام برند خاصی شناخته نمی شود. حداقل در سطح خرید مشتریان

ترکیبات

33 درصد ترکیبات مصنوعی ساخته شده توسط انسان (پلیمرها) 66 درصد متریال های طبیعی

10 درصد ترکیبات چسبناک و متصل کننده مواد و 90 درصد متریال های سنگی مانند گرانیت های خرد شده و اضافه ی مرمر و سنگ های طبیعی یا ضایعات صنعتی مانند سرامیک، سیلیکا، شیشه، آینه و...

100 درصد طبیعی

تاریخچه کوتاه

این متریال توسط شرکت Dupont و به عنوان زیر مجموعه ی سنگ کورین عرضه شد و شرکت های دیگر بعد از منقضی شدن حق ثبت اختراع این شرکت توانستند این محصول را عرضه کنند

این محصول اولین بار توسط یک شرکت ایتالیایی به نام Bretonstone در سال 1963 ارائه شد. متریال کوارتز Bretonstone تحت لیسانس 52 شرکت است که امکان استفاده از این این اختراع را دارند

سنگ گرانیت اولین بار در هند، چین و برزیل دیده شده است و به کشورهایی مانند آمریکا برای ساخت فرستاده شده است. در ابتدا این محصول فقط در ساختمان ها استفاده می شد. اکنون این محصول در تمام خانه ها استفاده می شود.

معیار انتخاب

این متریال در دهه 1980 به بالاترین درجه محبوبیت خودش رسید. به این خاطر که در آن موقع گزینه های کمی برای انتخاب وجود داشت. این متریال هنوز هم شایسته انتخاب به عنوان بهترین متریال که هم قیمت خوبی دارد و هم بسیار کاربردی است.

استفاده کنندگان این متریال در حال افزایش هستند و اکنون در بیشتر خانه ها استفاده می شود، بیشتر از همیشه

جدا از علاقه، وقتی صحبت از پر استفاده ترین متریال طراحی آشپزخانه به میان می آید ، سنگ گرانیت به عنوان متریالی ظریف و با کیفیت حرف اول را می زند.

شکل ظاهری

ظاهر این متریال کاملا مات است اما می توان روی آن پوشش براق هم زد ولی تولید کنندگان این نوع از متریال را توصیه نمی کنند چون خط و خش را نشان می دهد.

درخشان، سه بعدی و عمیق. 
سطوح با این متریال می توانند صاف و صیقلی به نظر برسند. این متریال از اجزای زیادی تشکیل شده که با قرار گرفتن کنار هم ظاهری یکپارچه دارند.

 

درخشان، محکم و بلورین. 
این متریال می تواند صاف و صیقلی به نظر برسد. ظاهر نامنظم و درعین حال جذابی دارد. در تضاد چشمگیری با صفحه کابینت کوارتز است.

چطور احساس می شود

ظاهری صاف و نرم دارد مانند لمس یک صابون. که این موضوع باعث نمایش دادن خط و خش می شود و در حال توسعه صفحه های مات این محصول هستند.

صاف و صیقلی

صاف و صیقلی

نمایش درزها و  شکاف ها

حداقل نمایش درزها به این دلیل که این محصول اصولا به عنوان یک متریال ضخیم و بدون درز شناخته می شود

درزها نمایش داده می شود اگر چه یک نصاب خوب می تواند این درزها را پنهان کند

مانند صفحه کابینت کوارتز شود اگر چه یک نصاب خوب می توتاند این درزها را پنهان کند.

باید محکم چسبانده شوند؟

خیر

خیر

بله، سطح گرانیت پر منفذ است و اگر خوب چسبانده نشود امکان نشت آب در آن وجود دارد.

نصب حرفه ای و توسط نصاب نیاز است؟

اکیدا توصیه می شود. از این سه متریال سالید سرفیس تنها متریالی است که اگر خودتان آن را نصب کنید، امکان شکاف صفحه کابینت وجود دارد. بهتر است این صفحه کابینت توسط نصاب متخصص نصب شود.

بله

بله

ماندگاری

امکان سوختن با حرارت و امکان خط و خش وجود دارد( البته با سمباده می توان آن ها را از بین برد.

مقاوم است اما امکان خراش آن وجود دارد.

امکان ترک وجود دارد و اگر به خوبی چسبانده نشود امکان درز مایعات در آن وجود دارد.

قیمت

35 دلار و بیشتر

50 دلار و بیشتر

60 دلار و بیشتر

این صفحه کابینت را انتخاب کنید اگر...

یک صفحه کابینت صاف و مسطح، ساده بدون درز می خواهید که ظاهر یکپارچه ای داشته باشد و قیمت مناسبی هم داشته باشد

یک صفحه کابینت شبیه به سنگ  با ظاهری یکپارچه می خواهید که نگهداری آن بسیار آسان باشد.

یک صفحه کابینت سنگی که ظاهر طبیعی دارد و نیاز به نگهداری خاصی ندارد.