برای حفظ تمیزی آشپزخانه و سلامت اعضای خانواده‌ تان این توصیه‌های ساده را به کار بگیرید.

شاید آشپزخانه شما تمیز و مرتب به نظر برسد، اما هر جایی که آماده‌ سازی غذا در آن صورت می‌گیرد، بهترین مکان برای رشد قارچ و باکتری خواهد بود که در نهایت به بیماری های گوناگون منجر خواهد شد. برای حفظ تمیزی آشپزخانه و سلامت اعضای خانواده‌ تان این توصیه‌ های ساده را به کار بگیرید.

 

مطمئن شوید آشپزخانه شما نور کافی دارد

bright-kitchen

اولین قدم برای پاکیزه نگه داشتن آشپزخانه این است که بتوانید تمیز یا کثیف بودن آن را ببینید. به این منظور در سقف آشپزخانه به اندازه کافی لامپ تعبیه کنید و هنگامی که برای آشپزی وارد آشپزخانه می‌شوید، همه لامپ‌ ها را روشن کنید؛ حتی اگر به نور طبیعی زیادی دسترسی دارید. اگر بالای اجاق گاز یا زیر کابینت‌ها لامپ ندارد، در اولین فرصت به دنبال نصب لامپ های مخصوص در این قسمت ها باشید.

 

وسایل غیر ضروری را از روی صفحه کابینت بردارید

kitchen-countertop-2

شاید عاشق کلکسیون شیشه‌های کوچک ترشی یا غذاساز برقی کنار اجاق گاز باشید، اما هرچه وسایل روی صفحه کابینت بیشتر باشد، تمیز کردن آن دشوارتر است و  احتمال اینکه بتوانید به درستی آن را تمیز کنید، کمتر خواهد بود. از اینرو، فقط وسایلی را روی صفحه کابینت قرار دهید که تمام مدت از آن استفاده می‌کنید و مرتبا وسایل آشپزخانه، اطراف و زیر آن‌ها را تمیز کنید. هم‌چنین از تمیز کردن کاشی بین کابینتی غافل نشوید.

 kitchen-countertop-1

آلودگی‌ های ناشی از آشپزی را فورا تمیز کنید

پس از سپری کردن یک روز طولانی در محل کار، شام درست کردن برای خانواده، خوردن آن و گذاشتن ظرف‌ها در سینک یا ماشین ظرفشویی، نگاهتان به اجاق گاز می‌افتد و می‌بینید پر از چربی و کثیفی است. حتما با خودتان می‌گویید "اشکالی ندارد فردا تمیزش می‌کنم." مشکل این است که فردا هم داستان همین خواهد بود و خیلی زود روی اجاق گازتان کیکی از کثیفی و آلودگی درست می‌شود که گرد و غبار را به خود جذب می‌کند و برای تمیز کردن آن حداقل 30  دقیقه وقت مفید برای ساییدن و پاک کردن چربی‌ها نیاز خواهید داشت. تمیز کردن کثیفی‌ های ناشی از آشپزی را به تعویق نیندازید و فورا آن را تمیز کنید.

 appliance-cleaning-1

appliance-cleaning-2

تمام سطوح را تمیز کنید

شاید شما هر روز این کار را نکنید اما هنگام نظافت آشپزخانه مطمئن شوید تمام گوشه و کنارهای آشپزخانه از جمله هود، دستگیره‌ های کابینت، لامپ‌ ها، قرنیزها و هرگونه وسایل تزیینی را تمیز و ضدعفونی کرده‌ اید. تمام سطوح در آشپزخانه، امکان جذب آلودگی به خود را دارند و اگر با دقت نگاه کنید، متوجه آلودگی‌ ها خواهید شد.

 cleaning-kitchen-1

cleaning-kitchen-2

پس از شستن ظرف‌ها سینک ظرفشویی را تمیز کنید

پاک و درخشان بودن ظرف‌ ها به هیچ وجه دلیلی بر تمیزی سینک ظرفشویی نیست. این احتمال وجود دارد که چربی و آلودگی‌ هایی که از ظروف می‌زدایید به دیواره سینک بچسبد. شستن سینک فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

sink-cleaning-1

بهترین روش تمیز کردن سینک ظرفشویی این است که پس از شستن ظروف، سینک را با یک پاک‌کننده‌ی طبیعی و ارگانیک شست و شو دهید و آبکشی کنید. توجه داشته‌ باشید که از نظر بهداشتی نباید در شستشوی ظروف و سینک، از اسکاچ یکسانی استفاده کرد.

 sink-cleaning-2

دستمال‌ های آشپزخانه را مرتبا تعویض کنید

دستمال آشپزخانه راهی فوق‌العاده برای انتقال باکتری‌ های یک قسمت آشپزخانه به قسمتی دیگر است. این دستمال‌ ها اغلب مرطوب می‌مانند و احتمالا قبل از این‌که کاملا خشک شوند، بارها برای کارهایی از قبیل خشک کردن دست‌ ها، خشک کردن ظروف و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

cleaning-cloth-1

برای پیشگیری از رشد باکتری‌ های مضر از طریق دستمال آشپزخانه، مرتبا آن‌ها را تعویض کنید. هم‌چنین توصیه می‌شود برای خشک کردن دست‌ها و ظروف از دستمال‌ های جداگانه استفاده کنید. برای خشک کردن دست ها، دستمال نخی و برای خشک کردن ظروف، دستمالی از جنس لنین با کیفیت، انتخاب مناسب تری است.

 cleaning-cloth-2

دست‌هایتان را با صابون بشویید

خیلی ساده و بدیهی به نظر می‌رسد اما خیلی از آدم‌ها برای شستن دست‌ هایشان مرتبا از صابون استفاده نمی‌کنند و به آب اکتفا می‌کنند. در طی فرآیند آماده‌ سازی غذا، احتمالا گوشت خام را لمس می‌کنید؛ سپس به سبزیجات یا ظروف ادویه و ... دست می‌زنید. شاید پس از کار با مرغ خام دست‌تان را با صابون بشویید اما پس از لمس سبزیجات چطور؟ برای پیشگیری از گسترش باکتری‌ ها در آشپزخانه و ابتلا به بیماری، شستن دست با آب کافی نیست. حتما هر بار از صابون استفاده کنید.

 soap-washing-hands