شما می توانید در قسمت های مختلف آشپزخانه همچون کف آشپزخانه، صفحه کابینت و بین کابینتی آشپزخانه از انواع کاشی استفاده کنید که انتخاب نوع کاشی اهمیت بالایی دارد و ابتدا نیاز دارید چند نکته در انتخاب کاشی آشپزخانه را بدانید.

شما می توانید در قسمت های مختلف آشپزخانه همچون کف آشپزخانه، صفحه کابینت و بین کابینتی آشپزخانه از انواع کاشی استفاده کنید که انتخاب نوع کاشی اهمیت بالایی دارد و ابتدا نیاز دارید چند نکته در انتخاب کاشی آشپزخانه را بدانید. در اینجا این نکات را بصورت مختصر و ساده با یکدیگر بررسی می کنیم.

 

1- محل نصب کاشی را اندازه بگیرید:

قبل از انتخاب طرح و جنس کاشی، اول محل قرار گرفتن و نصب آن را مشخص کنید. از کاشی می توان به عنوان بین کابینتی پشت اجاق گاز، کفپوش آشپزخانه و همچنین از یک نوع خاص کاشی بعنوان صفحه کابینت آشپزخانه استفاده نمود که قبل از انتخاب، ابتدا باید محل نصب آن را مشخص کنید.

 choosing-kitchen-tile-1

2- کشف تفاوت میان کاشی ها:

کلمه کاشی به یک ماده انعطاف پذیر اشاره دارد که قابل نصب در یک ردیف و بر روی یک سطح خاص می باشد. کاشی ها انواع و طرح های گوناگونی دارند؛ کاشی شیشه ای، کاشی سرامیکی، کاشی سنگی، کاشی طرح آجر و... از قبیل کاشی هایی هستند که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، اما از کاشی های سنگی و سرامیکی بیشتر برای کفپوش استفاده می شود.

 choosing-kitchen-tile-2

3- قبل از خرید، بودجه خود را در نظر بگیرید: 

کاشی آشپزخانه هم در بازه قیمتی ارزان و هم گران وجود دارد. کاشی ارزان مانند کاشی های ساده و کاشی گران مانند کاشی های سفارشی طراحی شده یا سرامیکی هستند. بنابراین ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس انتخاب کنید تا به مشکل بر نخورید.

 choosing-kitchen-tile-3

4- شیوه زندگی خانواده تان را در نظر بگیرید:

اگر چه کاشی آشپزخانه انعطاف پذیر است، وقتی به عنوان صفحه کابینت استفاده می شود، دوام آن اهمیت بالایی پیدا می کند؛ چون باید بتوان به راحتی تابه و قابلمه داغ را بر روی آن قرار داد و نگهداری آن راحت باشد. اینکه تابه داغ روی صفحه کابینت می گذارید یا نه، اهل زیاد تمیز کردن دیوار یا صفحه کابینت هستید یا نه و مواردی نظیر اینها را حتما در نظر بگیرید.

 choosing-kitchen-tile-5 choosing-kitchen-tile-4

5- انتخاب کاشی برای کفپوش:

وقتی کاشی را به عنوان کفپوش استفاده می کنید باید دوام آن را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید، کاشی که خریداری می کنید برای کفپوش طراحی شده باشد. اگر از کاشی دیواری به عنوان کفپوش استفاده کنید، ضریب اصطکاک به شدت پایین می آید و کف آشپزخانه لغزنده می شود. برای کفپوش از کاشی های دارای بافت یا طرح استفاده کنید. کاشی هایی که شبیه به سنگ هستند در این قسمت پر طرفدارتر می باشند. 

 choosing-kitchen-tile-6

6- در انتخاب کاشی برای بین کابینتی محدودیتی نداریم:

به درستی برای انتخاب کاشی به عنوان بین کابینتی محدودیتی وجود ندارد. از آنجایی که بین کابینتی ارتباط مستقیم با تعداد نفرات خانواده ندارد، می توانید از کاشی های براق در این قسمت آشپزخانه استفاده کنید، البته در نظر داشته باشید این نوع کاشی ها در برابر روغن داغ مقاوم هستند و به راحتی تمیز می شوند. انتخاب خلاقانه یک بین کابینتی می تواند آشپزخانه ای رویایی را رقم بزند و کاملا گویای سلیقه شما باشد.

choosing-kitchen-tile-7