شاید شما هم در آشپزخانه تان با این مشکل روبه رو شده باشید که آب میوه گیری یا وسایل کوچک را در کجای آشپزخانه قرار دهید که هم زیبایی آشپزخانه را به هم نزند و هم قابل دسترس باشد. برای برطرف کردن این مشکل گزینه هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا گوشه آشپزخانه تان را به بهترین نحو ممکن طراحی کنید.

• انواع مجیک کرنرها:

بهترین راه حل برای طراحی کابینت گوشه، استفاده از مجیک کرنرهاست که با داشتن قفسه های کشویی دوار، اجازه دسترسی به همه قسمت ها را به شما می دهند. مجیک کرنرها انواع مختلفی دارند که می توانید بخشی از تنوع طرح و مدل آن را در قسمت اکسسوری خانه و آشپزخانه در سایت فروشگاهی آنلاین کابینت بانک مشاهده کنید. به این تصویر توجه کنید، طراحی قفسه های داخل مجیک کرنر را ببینید، این قفسه ها 100 درصد کارامد نیستند اما می توانند برای فضای کوچک در گوشه آشپزخانه تان انتخابی ایده آل باشند.

magic-corner-1 magic-corner-2

شما به راحتی می توانید با اضافه کردن دو سینی یا باکس چرخشی و دوار به کابینت گوشه خود، از فضای آن استفاده کنید و درب کابینت را ساده طراحی کنید.

 magic-corner-3

• قفسه های دوار و کشویی:

با طراحی قفسه های کشویی دوار در کابینت گوشه،  دسترسی به لوازم داخل آن راحت تر می شود. در بسیاری از سیستم های مدرن آشپزخانه از این روش برای طراحی کابینت گوشه استفاده می کنند. این قفسه ها به دلیل اینکه به دفعات باز و بسته می شوند و دائما از آنها استفاده می شود، ممکن زود خراب شوند، اما به طور کلی محل خوبی برای قرار دادن لوازم خانگی کوچک هستند.

rotational-shelf

 

• سیستم های کشویی پیشرفته:

همانطور که در تصویر زیر می بینید استفاده از این سیستم های پیشرفته، ایده ای جالب و خاص است.

corner-unit-system-1 corner-unit-system-3

در چنین طرح هایی اساسا هنگام باز کردن درب کابینت، قفسه اول بیرون می آید و قفسه دوم ثابت و داخل کابینت می ماند. به این ترتیب کارایی این طرح زیاد است.

 corner-unit-2

• کابینت های زاویه دار:

این کابینت ها می توانند طراحی های متفاوتی داشته باشند، اما به طور کلی مساله مهم درباره آنها این است که دسترسی به داخلشان آسان است. کابینت های زاویه دار مکان خوبی برای قرار دادن لوازم یا ظروف بزرگ آشپزخانه است.

angled-cabinet-1

در صورت کشودار بودن کابینت زاویه دار، بهتر است هنگام طراحی، مانند تصویر، داخل کابینت زاویه دار باشد اما نمای بیرونی کشو، بدون زاویه. درست است که با این روش ممکن است پشت کشوها فضای پرتی داشته باشید، اما مزیت این مدل است که کشوها کاربردی و جادار خواهند بود.

angled-cabinet-2

نکته: درباره کابینت های گوشه توجه داشته باشید که بهتر است یونیت پایینی زاویه دار شود و اگر می خواهید یونیت بالایی هم زاویه دار باشد، حتما در راستای هم در یک جهت قرار گیرند.

 

• کشوی کابینت های گوشه:

طراحی این نوع کشوها چشم انداز زیبایی دارد و یکی از گزینه هایی است که بهتر است توجه بیشتری به آن نشان داد. این کشوها مستقیما به بیرون باز می شوند و فضایی 45 درجه در اختیار شما قرار می دهند.

corner-drawer-1

با توجه به متریال استفاده شده در صفحه کابینت خود، سعی کنید کشوها با طرح و رنگ صفحه هم خوانی داشته باشند. توجه داشته باشید این کشوها گزینه مناسبی برای اطراف جزیره آشپزخانه نیستند. همانطور که در تصویر می بینید، کشوهای گوشه گزینه مناسبی برای ذخیره سازی ظروف کوچک آشپزخانه هستند و به کمک آنها می توان فضای ذخیره سازی زیادی در دسترس داشت.

corner-drawer-2

 

• سوپرمارکت های گوشه:

به جای استفاده از کابینت یا کشوی گوشه، بهتر است از یک سوپرمارکت برای فضای گوشه آشپزخانه خود استفاده کنید تا بتوانید بهترین استفاده ممکن را از این فضا داشته باشید.

corner-super-unit-1

سوپرمارکت بزرگ و عمیق، فضای ذخیره سازی بیشتری در اختیار شما قرار می دهد و با استفاده از آن آشپزخانه ای کاربردی خواهید داشت.

 corner-super-unit-2

• ویترین های کابینتی گوشه:

اگر ترجیح می دهید تا وسایل چینی یا ظروف زیبای خود را در معرض دید قرار دهید، در گوشه آشپزخانه خود یک ویترین کابینتی گوشه طراحی کنید، تا هم استفاده بهینه ای از فضا داشته باشید و هم اینکه به راحتی ظروف زیبای خود را به نمایش بگذارید.

corner-showcase-1 corner-showcase-2

 

• قفسه یا شلف دیواری گوشه:

استفاده از شلف دیواری در گوشه آشپزخانه ایده جالبی است که هم نمای خوبی دارد و هم مکانی برای ذخیره سازی در اختیار شما قرار می دهد. از طرفی با استفاده از شلف دیواری به جای کابینت در گوشه، آشپزخانه دلبازتر به نظر می رسد.

corner-shelf-1 corner-shelf-3

در آشپزخانه های تصاویر زیر از شلف دیواری برای گوشه آشپزخانه استفاده  شده است. شلف دیواری این آشپزخانه، چوبی است و محیطی طبیعی با الهام از روستا رقم زده است.

corner-shelf-2

corner-shelf-4

 

• استفاده از میزهای گوشه:

به جای تلاش برای استفاده از کابینت و یا موارد دیگر در گوشه آشپزخانه خود بهتر است راه حل دیگری را بکار ببرید. استفاده از یک میز در گوشه آشپزخانه می تواند یک محل کار یا مکان اختصاصی برای انجام دادن کارهایتان باشد که مزاحمت کمتری داشته باشد.

corner-table-1

corner-table-2

استفاده از صندلی های گرد به جای صندلی های معمولی، به شما اجازه می دهد تا به راحتی روی صندلی چرخش داشته باشید و همزمان کارهای دیگرتان را انجام دهید.

 corner-table-3

• سینک های گوشه:

اگر این امکان برایتان وجود دارد که در گوشه آشپزخانه تان لوله کشی داشته باشید، بهتر است از سینک گوشه استفاده کنید. این نوع طراحی باعث می شود که شست و شو و کارهای نظیر آن در مکانی خاص و جداگانه انجام گیرد.

 corner-sink-1

corner-sink-3

corner-sink-2

• گوشه ای خالی:

و اما آخرین راه حل این است که گاهی اوقات بهتراست  هیچ چیز در گوشه آشپزخانه نداشت. در یک آشپزخانه کوچک اگر بتوانید مکانی خالی داشته باشید تا هنگام کار کردن در آشپزخانه احساس راحتی کنید، حس خوبی به شما القا خواهد شد. توجه داشته باشید گاهی اوقات حذف یکسری موارد خاص، الزاما از مکان ذخیره سازی کم نمی کند.