در آشپزخانه ها فضاهای بسیاری وجود دارد که نیاز به ابداء روش های خلاقانه ای برای جا دادن وسایل دارد. طراحان دکوراسیون داخلی، ایده های کاربردی و زیبایی را برای استفاده بهینه از این فضاها در نظر گرفته اند. در این مقاله، قسمت های مختلفی از فضای آشپزخانه که می توانیم از آن بهره ببریم را بررسی می کنیم.

1) یکی از خلاقانه ترین روش ها برای این منظور، استفاده از فضاهای خالی زیر کابینت است. کافیست از کابینت ساز خود بخواهید تا در زیر کابینت آشپزخانه، کشوهایی برای قرار دادن وسایل کوچکی مثل: دستمال، دم کنی ها و یا تابه های صاف بسازد. می توانید از تاچ آرامبند بعنوان یراق در این کشوها استفاده کنید که حتی نیاز نباشد برای باز و بسته کردن کشوها خم شوید و می توانید به راحتی با لمس پا، کشو را باز کنید و پس از استفاده، کمی کشو را به داخل هل بدهید و بصورت خودکار بسته شود. برای خرید و مشاهده نمونه های مختلف تاچ آرامبند می توانید به بخش یراق آلات سایت فروشگاهی آنلاین کابینت مراجعه کنید و یا کلیک کنید.

under-cabinet-1 under-cabinet-2

under-cabinet-3

under-cabinet-4

 

2)  برای مرتب کردن سینی ها و دیس ها، می توانید از کابینت ساز خود بخواهید یک کابینت کوچک و باریک بسازد و در میان آن، ستون هایی کار کند که سینی ها مرتب در کنار هم بایستند. ترجیحا بهتر است این نوع کابینت در دار باشد و نمای آن با دیگر کابینت های آشپزخانه یکدست باشد.

tray-unit-1

tray-unit-2

tray-unit-3

 

3) شاید شما هم در آشپزخانه خود در فاصله کابینت ها فضای باریکی داشته باشید که بتوان از آن استفاده بهینه کرد. برای این منظور، کابینت سازها کشوهای عمودی طبقه داری می سازند که دقیقا برای چنین فضاهایی طراحی شده اند. از این فضا می توانید برای نگهداری شیشه های چاشنی و انواع ادویه و روغن استفاده کنید و هر چه این کشوی ایستاده به اجاق گاز نزدیکتر باشد، دسترسی به آن آسان تر و کاربردی تر است. همچنین می توانید به منظور ایده گرفتن، انواع مدل جا ادویه ریلی را در قسمت اکسسوری خانه و آشپزخانه سایت فروشگاهی کابینت بانک مشاهده کنید. 

vertical-cabinet-1

vertical-cabinet-2

 

4) چاقوهای آشپزخانه، ملاقه، کفگیرها و قاشق های چوبی همیشه در هم بوده و در ظرف یا کشویی ریخته می شوند که امکان پیداکردن ابزار دلخواه در آن دشوار است. حال برای برطرف کردن این مشکل می توانید شکاف هایی در کشوی کابینت داشته باشید که همه این وسایل، جدا و مرتب در کنار هم قرار بگیرند.

drawer-organizer-1

drawer-organizer-2

می توانید از کابینت ساز خود بخواهید از ورقه های چوبی ظریف و نازک برای قسمت بندی کردن کشوها  استفاده کند و یا همچنین از تقسیم کننده های کشو که بصورت آماده در فروشگاه های لوازم کابینت آشپزخانه موجود است، استفاده کنید.

drawer-organizer-3 drawer-organizer-4

 

5) آن دسته از افرادی که به شیرینی پزی علاقه بسیار دارند، از همزن زیاد استفاده می کنند. اما برداشتن و دوباره قراردادن آنها داخل کابینت کار آسانی نیست به همین دلیل، می توانید یک بخش از کابینت خود را به این وسیله اختصاص دهید. برای این منظور از تاقچه تاشو بر روی کابینت استفاده کنید.

mixer-cabinet-1 mixer-cabinet-2

mixer-cabinet-4 mixer-cabinet-5

mixer-cabinet-3

 

6) بطور سنتی، سبد سیب زمینی و پیاز اصولا در گوشه ای از آشپزخانه قرار داده می شود که چندان جالب نیست. قراردادن سبد سیب زمینی پیاز در گوشه آشپزخانه، فضای آشپزخانه را بیهوده اشغال می کند و نمای زیبایی ندارد. البته این مواد باید در جای تاریک و در معرض هوا باشند تا از خراب شدن آنها جلوگیری شود.

vegetable-drawer-1 vegetable-drawer-2

پس می توان فضایی را در میان کابینت ها خالی کرد و از سبدهای ریلی سیب زمینی پیاز، به صورت کشویی در داخل کابینت ها استفاده کرد. این سبدهای ریلی در طرح های مختلف در سایت فروشگاهی کابینت بانک موجود می باشند. 

vegetable-drawer-3 vegetable-drawer-4

 

7) علاوه بر استفاده از تمامی قسمت های نامبرده، یکی از قسمت هایی که میتوان از آن استفاده بهینه کرد، فضای زیر سینک ظرفشویی و بالای کابینت زیر سینک است. می توان این قسمت را به محلی برای قرار دادن دستکش، سیم ظرفشویی و اسکاچ تبدیل کرد و با دربی تاشو آن را مخفی کرد.

 under-sink-1

under-sink-2