اگر در شروع راه اندازی یک شغل مرتبط با کابینت هستید و در انتخاب نام مناسب و منحصربفرد نیاز به کمک دارید، می توانید از این 9 نکته کلیدی برای انتخاب نام مناسب مرتبط با شغلتان کمک بگیرید.

اگر در شروع راه اندازی یک شغل مرتبط با کابینت هستید و در انتخاب نام مناسب و منحصربفرد نیاز به کمک دارید، می توانید از این 9 نکته کلیدی برای انتخاب نام مناسب مرتبط با شغلتان کمک بگیرید. انتخاب نام، می تواند نشان دهنده خلاقیت، سلیقه و حتی اعتبار شما باشد. بهتر است در انتخاب آن دقت کنید و نامی را درنظر بگیرید که همیشه بهترین باشد.

 

۱- انتخاب نامی که به‌راحتی تلفظ شود.

 خلاقیت و نوآوری در نام‌گذاری محصول یا خدمات بسیار مهم است اما باید به نحوه تلفظ کلمه نیز توجه شود. بسیاری از مصرف‌کنندگان توانایی تلفظ نام‌های خلق‌شده را ندارند. برای مثال : ماشین آلمانی (Porsche)، مردم عامی آن را پورشه می‌نامند، افراد تحصیل‌کرده آن را پورش می‌نامند، ولی این کلمه در تلفظ المانی به‌صورت “پورشا” است. این تلفظ‌ها بر اساس نحوه تلفظ حروف صدادار زبان انگلیسی در زبان فارسی شکل‌گرفته‌اند.

 

۲- انتخاب یک نام تجاری کوتاه.

 پیدا نمودن یک نام تشریحی ( نامی که محصول ما را تشریح نماید) خوب است اما همه مردم به قضیه این‌گونه نگاه نمی‌ کنند و یا حتی نمی‌توانند کارکرد آن را به خاطر بسپارند. هنگامی‌که فردی به دنبال محصول شما در اینترنت بگردد، ممکن است ترتیب قرارگیری کلمات موجود در برندتان و یا حتی کل کلمات موجود در آن را به یاد نیاورد. پس چگونه باید لغات برند را به یاد آورد؟ برای مثال : آرتا عدس کیمیا

 

۳- انتخاب یک نام برند یکتا و منحصربه‌فرد.

شاید شما یک نام جالب و کوتاه انتخاب نمایید اما این نام منحصربه‌فرد نباشد، پس مصرف‌کننده چگونه شما را از دیگران تشخیص داده و در اینترنت پیدا کند. برای برندهایی مانند Gap, Apple, Coke,  با توجه به تعداد مخاطبانشان، موتورهای جستجو به‌صورت مدیریت‌شده این برندها را بر وب‌سایت‌های مشابه ارجحیت داده و در نتایج بالای خود نشان می‌دهند اما این اتفاق برای برندهای نوظهور نمی‌افتد. حال اگر نامی را انتخاب نمایید که شرکت‌های بزرگ پیش از شما انتخاب نموده‌اند (در حوزه‌های دیگر)، قطعا برندتان در بین انبوه تبلیغات آنلاین و محیطی گم خواهد شد.

 

۴- اگر مجبور به انتخاب نام برند از بین نام‌های شناخته‌شده هستید، نامی را انتخاب نمایید که در دسته محصولات شما حضور ندارد.

نام اپل معرف خیلی چیزها می‌تواند باشد، اما حتما غالب افراد این نام را مترادف با شرکت کامپیوتری اپل می‌دانند. حال حتی اگر تولیدکننده پیاز هم باشید و برند اپل را روی آن قرار دهید، هیچ‌کسی آن را جدی نگرفته و بیشتر مضحکه می‌شوید. ولی برندی مانند (Virgin) - فعال در حوزه خطوط هواپیمایی ، پزشکی و..- که در حوزه کاری شما نیست اگر بتوانید روی محصول خود بگذارید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. یا مثلا برند Express که شناخته‌شده است اما شما اگر با کلمه دیگر آن را ترکیب نمایید، می‌توانید از آن استفاده نمایید مثلExpress onion  برای همان گونی‌های پیاز

 

5- انتخاب نام برند بدون وجود ریشه احساسی.

ما حتما به دنبال یک نام تجاری برای محصول خود می‌گردیم که در ذهن مصرف‌کننده به‌گونه‌ای مثبت تداعی گردد. اما اگر بخواهیم نامی انتخاب کنیم که در برخورد مصرف‌کننده با برند، بخش احساسی ذهن مصرف‌کننده به‌صورت خودکار این حس مثبت را فعال نماید و ارزشیابی مصرف‌کننده از برندمان به‌صورت دائمی مثبت باشد، این‌چنین برندهای خیلی خوب نیستند مثل Mr. Clean آقای تمیز . حتی برعکس این نیز صادق است . به این معنا که با کلمات منفی به دنبال نتیجه مثبت باشیم. برای مثال : برای حشره‌کش : سوسک تلف کن

 

 6- تقلید نکنید.

به لیست برندهای ثبت‌شده نگاهی بیاندازید. اگر نامی قبلا ثبت‌شده است، از آن عبور کنید. برای مثال برند Subway که نام قطار زیرزمینی، ساندویچ‌ فروشی زنجیره‌ای و یک روزنامه است، اگر شما هم از این نام با حجم عظیمی از اطلاعات در خصوص کابینت آشپزخانه استفاده کنید، چه شانسی برای مطرح نمودن خود خواهید داشت ؟

 

7. دقت کنید که اینترنت پذیر باشد.

در این دوره و زمان، اگر میخواهید کار و تجارتتان شکوفا شده و سودآور باشد، وارد کردن آن به دنیای اینترنت یک ضرورت است. به همین دلیل باید دقت کنید که نام تجاریتان برای اینترنت آشنا باشد. به این معنی که کاربران اینترنتی مشکلی برای دریافت اطلاعات درمورد کار شما از طریق نام تجاریتان نداشته باشند.

 

8. علامت تجاری (لوگو) هم در نظر داشته باشید.

نام و علامت تجاری کاملاً با هم در ارتباط هستند. اگر میخواهید برند فوق العاده ای برای شغل خود داشته باشید، مطمئن شوید که مردم بتوانند نام تجاری شما را با علامت تجاریتان مرتبط ببینند. بعنوان مثال برند “”Apple  را در نظر بگیرید که لوگویی بسیار مستقیم و مشخص از شکل یک سیب دارد. این باعث میشود مردم بتوانند خیلی راحت آن برند را به خاطر بسپارند. چرا؟ زیرا به جای اینکه فقط به حافظه زبانی خود تکیه کنند، میتوانند حافظه بصری آن برند را هم ذخیره کنند.

حال که میدانید ارتباط بین نام و علامت تجاری تا چه اندازه اهمیت دارد، لازم است که به نامی فکر کنید که آزادی بیشتری برای ساخت لوگو به شما میدهد. معمولاً لوگوهای تصویری، بسیار قویتر از لوگوهای کلمه ای هستند؛ به همین دلیل بهتر است به نام تجاری فکر کنید که سمبل چیزی باشد.

 

9. ذات کارشما را در بر داشته باشد.

همانطور که کارتان باید رویکرد فروش متفاوتی داشته باشد تا بتواند از رقیبانتان متمایز باشد، نام تجاری شما هم باید این متمایز بودن را نشان دهد. همچنین میتوانید از آن برای منعکس کردن قدرت شغل خود یا نشان دادن نوع خدمات و محصولاتی که ارائه میکنید استفاده کنید.

بعنوان مثال موتور جستجوی “” Google  را در نظر بگیرید که تصویر چشمانی جستجوگر را در ذهن ایجاد میکند. چنین نام تجاری باعث میشود مخاطبین خیلی راحت بین علامت تجاری و آنچه شرکت به آنها ارائه میکند ارتباط برقرار کنند و همین باعث میشود آن را راحتتر به خاطر بسپارند.

 

شما هم می توانید با استفاده از این راهنما برای شغل مرتبط با دکوراسیون و کابینت آشپزخانه خود، یک نام یا برند ایده آل انتخاب کنید. این روش خیلی بهتر از این است که در بین یک لیست از برند های ثبت شده و استفاده شده توسط دیگران به دنبال نام یا برند خود باشید.