در این نوشتار به بررسی آخرین تحقیقات انجام شده در زمینه فاکتورهای انتخاب متریال صفحه کابینت و کف پوش در سنین مختلف می پردازیم. از آنجایی که بسیاری افراد علاقه مند هستند جنس صفحه کابینت و کفپوش آشپزخانه شان هماهنگ باشد، این دو را در کنار یکدیگر آورده ایم.

فاکتورهای انتخاب صفحه کابینت

صفحه کابینت یکی از اصلی ترین اجزای زیبایی و نمای آشپزخانه است که باید در انتخاب آن علاوه بر زیبایی، کیفیت و استحکام هم مد نظر قرار داده شود. انتخاب متریال صفحه کابینت در کنار تمام فاکتورها، بسته به سن صاحب آشپزخانه تغییر می کند. در میان کسانی که آشپزخانه هایشان را بازسازی می کنند، دو نفر از هر 5 نفر سنگ گرانیت یا کوارتز مهندسی شده استفاده می کنند. در واقع طبق آمار، گرانیت 41 درصد و کوارتز مهندسی شده 40 درصد مورد استفاده قرار می گیرند. مالکانی که سنشان کمتر از 55 سال است، بیشتر به کانترهای متفاوت مثل چوب، کورین یا بتن تمایل نشان داده اند.

concrete-countertop

corian-countertop

wood-countertop

صفحه کابینت مرمر 77 درصد بخاطر زیبایی و نمای شکیل و 53 درصد بخاطر دوام و استحکام، بیشترین طرفدار را دارد. کیفیت و نمای مرمر بسیار خاص است؛ ولی گرانیت و کوارتز دارای استحکام بالاتری هستند و بیشتر به همین دلیل مورد استفاده قرار میگیرند. لمینت و چوب هم به عنوان صفحه کابینت استفاده می شوند ولی نه به دلیل زیبایی یا استحکام بالا، بلکه بخاطر قیمت پایین تر مورد استفاده قرار می گیرند.

granite-countertop

marble-countertop quartz-countertop

برای خرید تمامی متریال های صفحه کابینت آشپزخانه، می توانید به فروشگاه اینترنتی کابینت بانک مراجعه کنید و تجربه خرید اینترنتی متفاوت را با ما تجربه کنید.

 

فاکتورهای انتخاب کفپوش

در میان کسانی که کف آشپزخانه هایشان را بازسازی می کنند، میزان استفاده از کف پوش چوبی، سرامیک، یا کاشی های پروسلین در کل 61 درصد است. این میزان در تمام سنین تقریبا یکسان است. برای افراد 25 تا 34 سال حدود 70 درصد و برای افراد بالای 55 سال حدود 57 درصد است.

ceramic-flooring

برای انتخاب کفپوش هم درست مثل صفحه کابینت، فاکتور زیبایی و نمای چشمگیر با فراوانی 81 درصد اولین معیار و استحکام با 63 درصد دومین معیار انتخاب هستند و بعد از اینها، قیمت با فراوانی 24 درصد معیار انتخاب قرار می گیرد. بر این اساس، چوب طبیعی یا مهندسی شده بخاطر نما و زیبایی خاصش 90 درصد مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که میزان محبوبیت سرامیک و پروسلین 78 درصد است.

porcelain-flooring

حین انتخاب متریال صفحه کابینت یا کفپوش، افرادی که کمتر از 35 سال سن دارند دو برابر افرادی که در سنین بالاتر قرار دارند، درگیر فاکتور قیمت هستند. در حالی که سنین بالاتر به کیفیت فیزیکی متریال مثل مقاومت در برابر گرما و راحتی توجه بیشتری دارند.

wood-flooring