OK
کابینت بانک

ایده های وسوسه انگیز طراحی کابینت


ایده های وسوسه انگیز طراحی کابینت

ارائه ایده هایی جدید درباره رنگ و طرح کابینت آشپزخانه که می تواند شما را در انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه تان یاری نماید

 
همانطور که می دانیم امروزه صنعت کابینت سازی به دلیل پیشرفت وسایل و ابزارهای ساخت و ساز آن و مواد مورد استفاده، شامل تنوع بسیار بالایی است. بطوری که گاهی ممکن است انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه منزلتان امری چالش برانگیز باشد. از اینرو در اینجا چندین ایده ی وسوسه انگیز طراحی کابینت را مطرح می کنیم که می تواند به انتخاب مطمئن و راحتتر شما کمک کند. انتخاب شما می تواند بر اساس رنگ کابینت و یا مواد استفاده شده در آن باشد.

انتخاب کابینت بر اساس رنگ

در گذشته تنوع رنگی بسیار کم بود و تنها رنگ های اصلی در لوازم خانه و آشپزخانه استفاده می شدند اما امروزه تنوع رنگی آنقدر بالا رفته که انتخاب ترکیب رنگی مناسب با فضای مورد نظر، باید دقیق صورت گیرد تا هارمونی و زیبایی را در محیط ایجاد کند. شما می توانید هرنوع کابینتی را که مایل هستید بر اساس رنگ انتخاب کرده و سفارش دهید. در اینجا به چند ترکیب رنگی بسیار زیبا و جذاب اشاره می کنیم.

کابینت های ساده و براق

اگر فضای آشپزخانه شما باز، وسیع و پر از نور کافی است، با انتخاب کابینت های رنگ تیره و سیر می توانید تضاد زیبایی را ایجاد کنید. در این صورت، رنگ هایی همچون خاکستری تیره و یا حتی مشکی، دیگر آنطور تیره به نظر نمی رسند. اگر طرفدار سادگی هستید این نوع کابینت های ساده و براق می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند.


کابینت های خاکستری
رنگ خاکستری کابینت می تواند تضاد بین رنگ مشکی و سفید را ملایم تر کند. همچنین مکمل خوبی برای لوازم استیل در آشپزخانه است.


کابینت های تمام مشکی
کابینت های تمام مشکی با صفحات روی کابینت و فلزات جنس برنجی بسیار مد می باشند. استفاده از رنگ برنجی باعث می شود رنگ مشکی کابینت ها گرمتر بنظر برسد و حس باستانی و عتیقه بودن به آن می دهد.


کابینت های سفید رنگ 
اگر دارای آشپزخانه ای با سبک قدیمی و روستایی هستید و قصد دارید کمی مدرنیته به آن اضافه کنید، کابینت آشپزخانه را فراموش نکنید. کابینت های سفید رنگ با لوازم آشپزخانه ی استیل کمک می کنند تا حس تازگی و تمیزی القا شود.


کابینت های فیروزه ای
 استفاده از رنگ جذاب فیروزه ای در کابینت ها باعث می شود که وقتی از پشت شیشه های کابینت یک آشپزخانه سنتی به آنها نگاه می کنید، حس کسل کنندگی که رنگ سفید القا می کند، تبدیل به حس سرزندگی شود. بنابراین استفاده از کابینت های فیروزه ای می تواند موجب میزان روحیه بخشی بالایی شود.


کابینت های خط دار
برای جلوه دادن به یک آشپزخانه مدرن، باید توجه زیادی به نور داشت. استفاده از براق کننده بر روی کابینت ها باعث می شود که نور دوباره به داخل محیط بازتاب شود. کابینت های خط دار می توانند این نور را فراهم کنند.


کابینت های آبی سیر
کابینت های آبی سیر همراه بین کابینتی های فیروزه ای، ترکیب بسیار خوبی برای آشپزخانه شما می باشد. می توانید لذت کافی را از این ترکیب زیبا ببرید.


کابینت هایی با رنگ متضاد
ایجاد تضاد رنگی مناسب هنگامی که قصد داریم زمینه رنگی سفید خود را همچنان حفظ کنیم، امری چالش برانگیز می باشد، به این منظور می توان از فلز مناسب استفاده کرد. از این رو می توانید لولاهای سبک قدیمی و رنگ تیره را به کابینت های خود اضافه کنید و هارمونی جالبی را با این کابینت های رنگ متضاد در محیط آشپزخانه خود  داشته باشید.


کابینت های آبی روشن
آبی و خاکستری ترکیب بسیار زیبایی برای آشپزخانه شما هستند. ترکیب این دو رنگ بسیار جالب و آرامش بخش است. اگر از جزیره ی خاکستری برای آشپزخانه خود استفاده کرده اید، بهتر است که رنگ کابینت ها آبی روشن باشد.


کابینت های نارنجی رنگ
شاید استفاده از رنگ نارنجی برای آشپزخانه ایده خوبی به نظر نرسد اما این تصویر ثابت می کند که این رنگ، آشپزخانه را شیک تر می کند. استفاده از بین کابینتی طرح دار با گل های مشکی باعث می شود که این کابینت های نارنجی رنگ خیلی تیره به نظر نرسند.


کابینت های مشکی براق
از رنگ های انعکاسی و براق برای کابینت های جنس آبنوسی خود استفاده کنید تا جلوه بیشتری داشته باشند. این ترکیب رنگی مناسب آشپزخانه هایی است که پر از نور طبیعی هستند. با داشتن کابینت های مشکی براق می توانید محیطی کلاسیک داشته باشید.

 
کابینت های آبی دریایی
آبی و سفید یکی از بهترین ترکیب های کلاسیک هستند که می توانید داشته باشید. اگر دنبال رنگی هستید که خیلی سیر نباشد، کابینت های آبی دریایی پررنگ را امتحان کنید که نسبتا خنثی تر است.


انتخاب کابینت بر اساس طرح و مواد سازنده آن

تنوع مواد تشکیل دهنده و طرح کابینت نیز مثل تنوع رنگی روزبه روز بیشتر و تبدیل به امری تخصصی شده استو نیاز به بررسی دقیق دارد. در اینجا چند مثال از انتخاب کابینت براساس طرح و مواد سازنده آن، بررسی می کنیم.

کابینت های درب شیشه ای
برای داشتن فضایی زیباتر، از کابینت های درب شیشه ای استفاده کنید. اگر نگران ریخت و پاش درون آن هستید، شیشه های طرحدار انتخاب کنید تا وسایل داخلی آن را مخفی نگه دارد.

کابینت های قفسه دار
به منظور ایجاد احساس راحتی و آسودگی، از جزیره هایی استفاده کنید که کابینت و قفسه همراه خود دارند. می توانید از وسایل آشپزخانه خود در کابینت ها نگه داری کنید و کتاب هایتان را در قفسه ها انباشته کنید.

کابینت های پایه دار
آیا دنبال آخرین ترفند برای تمیز کردن آشپزخانه هستید؟  ارتفاع کابینت هایتان را بالا ببرید. با اینکار دیگر خرده های غذاهایتان زیر کابینت ها و بین سطوح آنها انباشته نمی شوند و فضای آشپزخانه بازتر به نظر می رسد.


کابینت های مواد ترکیبی
این کابینت های مواد ترکیبی از ترکیب دو نوع مواد مختلف ساخته می شوند. مثلا در آشپزخانه زیر، ماده استفاده شده برای کابینت ها چوب صنوبر بوده و از کشوهای استیل برای ایجاد هارمونی مناسب استفاده می شود.


کابینت های کشویی
درب های دست ساز کابینت های آشپزخانه ی سبک ژاپنی، بجای این که رو به بیرون باز شوند، بصورت کشویی رو به کنار باز می شوند و به همین خاطر فضای کمتری را در آشپزخانه می گیرند. از این رو کابینت های کشویی انتخاب مناسبی برای آشپزخانه هایی می باشد که فضای کافی ندارند.


 کابینت های شیشه مات
 کابینت های شیشه مات می توانند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشند. این شیشه ها که نیمه شفاف هستند با وجود اینکه واضح و روشن به نظر می رسند اما همچنان این قابلیت را دارند که وسایل داخل کابینت را پنهان کنند و دیگر از بیرون مشخص نشوند.


کابینت های بدون فلز
دستگیره ها و لولاها را فراموش کنید. می توانید کابینت های چوبی همراه با دستگیره هایی داشته باشید که به جای استفاده از فلز، جای دستگیره برش داده شده است. این نوع کابینت های بدون فلز با این که ممکن است خیلی ساده جلوه کنند اما طرح چوب زیبایی خاصی به آن می دهد.


کابینت های درب آینه ای
اگر آشپزخانه شما کوچک است و کمبود فضا دارید، می توانید بر روی درب های کابینت های خود آینه استفاده کنید و با این کار فضای آشپزخانه شما بزرگ تر جلوه خواهد کرد.


کابینت های ساحلی
اگر آشپزخانه ساحلی دارید، می توانید از کابینت های قاب پروفیلی با لولاهای رنگی و چفت های مشکی استفاده کنید. استفاده از تخته های بلوط برای کف آشپزخانه باعث می شود فضا روشن تر و بازتر به نظر برسد.


کابینت های هایگلاس
استفاده از کابینت های تمام سفید باعث می شود که آشپزخانه شما قدیمی جلوه کند، ازاین رو اگر دنبال سبک مدرن تری هستید از کابینت های هایگلاس استفاده کنید. این رنگ همچنین باعث می شود که آشپزخانه شما بسیار روشن تر به نظر برسد.


کابینت های گردویی
کابینت های گردویی بدون نیاز به ترکیب با رنگ روشن، می توانند به تنهایی جلوه خوبی به آشپزخانه بدهند. برای اینکه صنعتی تر بنظر برسند، می توانید از فلزات ضدزنگ  در آنها استفاده کنید.


کابینت های ماهونی (چوب ماهون)
رنگ و جنس چوب ماهونی هیچ گاه از مد نیفتاده و همواره باعث می شود که آشپزخانه شما لوکس به نظر برسد. این رنگ با توناژهای رنگ خاکستری ترکیب مناسب و با مرمر سفید تضاد بسیار زیبایی را ایجاد می کند.


کابینت های صنوبر سیاه طرح دار
کابینت های صنوبری سیاه برای هرگونه دکور ازجمله دکورهای ساحلی، روستایی و صنعتی قابل استفاده هستند. ته زمینه رنگ خاکستری موجود در آن، ترکیب خوبی با لوازم آشپرخانه ی استیل می باشد.


کابینت های شیاردار
برای داشتن یک آشپزخانه خاص و انگلیسی، کابینت های شیاردار مینیمالیست در توناژهای رنگی سبز کمرنگ را امتحان کنید و از این ترکیب لذت ببرید. 


ایده های وسوسه انگیز طراحی کابینت

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر