OK
کابینت بانک

ایده های نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه (بخش دوم)


ایده های نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه (بخش دوم)

به دنبال انتخاب کف پوش مناسب برای آشپزخانه تان هستید و نیاز به راهنمایی دارید؟

 
  همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، انتخاب کف پوش مناسب می تواند نقش بسیار زیادی در زیباتر شدن کابینت ها و بزرگتر جلوه کردن فضای آشپزخانه داشته باشد. همچنین درباره ایده هایی نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه که می توانند هارمونی جذابی را در محیط آشپزخانه ایجاد کنند، صحبت کردیم. در این بخش قصد داریم چند نوع دیگر از انتخاب هایی که می توانید برای زیباتر شدن کف آشپزخانه تان داشته باشید را بررسی کنیم.

کف پوش های رنگ شده
از رنگ کف پوش آشپزخانه خود خسته شده اید و به دنبال تغییر هستید، اما تمایل به صرف هزینه زیاد برای آن ندارید؟ می توانید با رنگ سفید مات، کف پوش های قبلی خود را رنگ کنید و محیط آشپزخانه خود را روشن تر و دلبازتر کنید. کف پوش های رنگ شده نسبت به دیگر کف پوش ها دوام کمتری دارند و دوام آنها به جنس کف پوش اصلی و نوع رنگی که زده می شود، بستگی دارد. اما با همه این تفاسیر، این کف پوش ها می توانند گزینه خوبی برای تغییر موقت فضای آشپزخانه تان باشند.


 کف پوش های طرح سنگ فرش
همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید، برای داشتن آشپزخانه ای با سبک ساحلی از کابینت های آبی سیر و کف پوش های طرح سنگ فرش به رنگ های آبی و سبز دریایی  استفاده شده است. دوام این نوع کف پوش ها بسیار بالاست و می توان با جارو زدن و شستشو با پودرهای شوینده، از این کف پوش ها مراقبت کرد.


کف پوش های آهکی تراش خورده
ترکیب کف پوش های آهکی تراش خورده و صفحات روی کابینتی گرانیتی، بسیار چشمگیر بوده و زمینه رنگی خاکی به محیط می دهند. این ترکیب مخصوص آشپزخانه های کلاسیک و روستایی است. استفاده از این رنگ باعث می شود فضای آشپزخانه آرامش بخش بنظر برسد. همچنین این نوع کف پوش ها خراشیدگی را نشان نمی دهند، نیاز به مراقبت زیادی ندارند، و وقتی مرطوب هستند زیبایی بیشتری دارند.


کف پوش های بتنی
مرکز توجه این آشپزخانه زیبا و امروزی، کف پوش بتنی است. کف پوش های بتنی که در این آشپزخانه استفاده شده اند، طوری رنگ آمیزی و طراحی شده اند که شبیه به کاشی های بزرگ به نظر برسند. به دلیل تنوع رنگ و طرح بسیار زیاد، کف پوش بتنی می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد . حتی می توان این نوع کف پوش ها را طوری طراحی کرد که شبیه به انواع سنگ ها به نظر برسند. این نوع کف پوش ها از لحاظ اقتصادی به صرفه هستند اما نیاز به درزگیری دوره ای دارند.


کف پوش هایی از جنس کاشی
در این آشپزخانه از کف پوش هایی از جنس کاشی به رنگ سبز و سفید استفاده شده که هم ساده و زیبا بوده، هم از لحاظ مالی مقرون به صرفه هستند. برای زیبا نگه داشتن این نوع کف پوش ها علاوه بر درزگیری، به شستشو با آب و صابون نیاز دارید. عمل درزگیری برای بالا بردن مقاومت این کاشی ها در برابر لکه هایی انجام می شود که به سختی پاک می شوند.


 کف پوش هایی ازجنس چوب درخت آلبالو
در آشپزخانه ای که در تصویر می بینید با انتخاب کابینت های سفید و شیری رنگ، برای اینکه فضای آشپزخانه بزرگ و روشن به نظر برسد، از کف پوش هایی از جنس چوب درخت آلبالو استفاده شده است. این چوب ها از برزیل صادر می شوند و به دلیل زمینه رنگی قرمزی که دارند، محبوب هستند. مثل دیگر چوب ها، این نوع چوب نیز باید دور از رطوبت باشد؛ به همین منظور برای تمیزکردن آن از دستمال نم دار استفاده کنید و سپس با دستمال یا حوله، رطوبت آن را بگیرید تا دوام بیشتری داشته باشد.

ایده های نو در انتخاب کف پوش آشپزخانه (بخش دوم)

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر