OK
کابینت بانک

چند ایده برای چیدمان مرتب آشپزخانه کوچک


چند ایده برای چیدمان مرتب آشپزخانه کوچک

برای مرتب کردن فضا به خصوص در آشپزخانه های کوچک باید روش های خلاقانه ای به کار ببریم...


وقتی در آشپزخانه همه چیز درست و سرجای مناسب قرار داده شوند، راحت تر تمیز می شود و در هنکام کار در آشپزخانه آرامش بیشتری خواهید داشت. فضا موضوع بسیار مهمی خصوصا در آشپرخانه های کوچک محسوب می شود پس باید آن را مدیریت کنیم و با ایده های خلاقانه علاوه بر مدیریت درست آن، فضای آن را زیبا و دل نشین تر کنیم. 

مطالب مرتبط: ایده های کاربردی برای داشتن آشپزخانه ای مرتب


راه هایی برای داشتن یک آشپزخانه مرتب 


1. از شیشه ها استفاده کنید 

استفاده از این شیشه ها به شما کمک می کند تا تمام مواد غذاییتان را به راحتی ببینید و بدون نیاز به باز کردن آن ها یا گشتن در کل آشپزخانه، سریعا به هرچه که می خواهید دسترسی داشته باشید. 


2. کشویی برای دستمال ها

یکی از بهترین روش هایی که برای مرتب کردن پیشنهاد می شود، نگهداری تمام وسایل هم نوع در یک مکان و نزدیک به جایی که همیشه می خواهید از آن استفاده کنید است. قابلمه ها نزدیک گاز و دستمال ها نزدیک سینک . آشپزخانه باید یک اصول منطقی برای استفاده داشته باشد. 

3. استفاده از بالای کابینت ها

دستورهای آشپزی که از برنامه های تلویزیونی مختلف یادداشت کرده اید و هم چنین مجله های آشپزیان را در یک جعبه نگه دارید و می توانید آن ها را بالای کابینت بگذارید. با این کار هم دستورهای آشپزیان در یک جا جمع می شوند و هم محیط  آشپزخانه تان مرتب تر می شود. از بالای کابینت آشپزخانه تان برای نگهداری بلوریجات و ظروف شیشه ای قدیمی که به آن ها علاقه دارید ولی به ندرت کاربرد دارند، استفاده کنید. 

4. استفاده از شلف ها برای دسترسی راحت

تعدادی شلف برای آشپزخانه تان در نظر بگیرید. وسایلی که در شلف می کذارید بستگی به میزان استفاده شما از آن وسیله دارد. بهتر است وسایل یا ظروفی را در شلف بگذارید که به طور مداوم از آن ها استفاده می کنید و هم چنین ظاهر خوبی هم دارند. 

5. استفاده از یک جا برای سینی ها

از ان جایی که سینی ها معمولا کاربردی هستند، معمولا باید در دسترس باشند. ولی نباید آن ها را روی کانتر یا بین ظروف کابینت قرار دهید  می توانید از چنین جایی برای قرار دادن آن ها استفاده کنید که هم دسترسی به ان ها آسان تر باشد و هم چنین آشپزخانه تان را خاص تر کند.   

6. تقسیم کننده های داخل کشوی کابینت

تقسیم کننده های داخل کشوی کابینت کاربرد و انواع مختلفی دارند. این تقسیم کننده ها در متریال های مختلفی ارائه می شوند و می توانید متریال و رنگ آن ها را با توجه به متریال کشو استفاده کنید. 


7.  سبد سیب زمینی متفاوت

می توانید سبد سیب زمینی تان را چند کاربرده کنید. می توانید آن را به جایی تبدیل کنید که از آن هم برای نگهداری بطری ها، وسایل و از قسمت بالای آن به عنوان تخته برش استفاده کنید و برای استفاده راحت از آن، آن را چرخدار کنید. 

8. طراحی یک نیمکت با کابینت ها 

می توان در قسمتی از آشپزخانه، کابینت را به یک نیمکت تبدیل کنید که هم فضایی برای نگهداری وسایل است و هم آشپزخانه را به فضایی صمیمی تر تبدیل می کند. 

9. صفحه کابینت را مرتب کنید

شما در آشپزخانه بیشترین کار را به صفحه کابینت دارید. تا می توانید صفحه روی کابینت را از وسایل اضافی خالی کنید تا هم هنگام کار راحت باشید و هم آشپزخانه مرتبی داشته باشید. کفگیرها، ادویه ها و... همه می توانند در شلف ها یا در بالای صفحه کابینت قرار بگیرند. 

10. مواد غذایی را مرتب کنید


یکی از مهم ترین و دوست داشتنی ترین اجزاء آشپزخانه مواد غذایی هستند. از ابزارهای اضافی مانند این محصولات IKEA برای مرتب کردن داخل یخچال ها یا سوپرمارکت آشپزخانه استفاده کنید. 

11. استفاده از فضای پایین جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه هم از فضاهای مناسب برای نگهداری لوازم است. می توانید با تقسیم کردن، از این فضا برای نگهداری ظروف یا کتاب های آشپزیتان استفاده کنید. 

12. استفاده از ایده های جدید در کابینت سازی

هر روزه روش های جدیدی برای بهینه سازی فضا در آشپزخانه پیشنهاد می شود. این روش ها هم خلاقانه هستند و هم کاربردی. مانند میز رولی که در قسمت پایین صفحه کابینت پنهان می شود. می توانید از یک کابینت ساز بخواهید تا این فضاها را برای شما ایجاد کند. 

13. استفاده از فضاهای دیده نشده

فضاهایی در آشپزخانه وجود دارند که دیده نمی شوند اما می توان از آن استفاده کرد. اگر آشپزخانه کوچکی دارید با استفاده از این ایده ها می توانید فضایی را در کابینت آشپزخانه تان ایجاد کنید. چند ایده برای چیدمان مرتب آشپزخانه کوچک

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر