OK
کابینت بانک

آشپزخانه ای مدرن داشته باشیم


آشپزخانه ای مدرن داشته باشیم

برای داشتن آشپزخانه ای مدرن به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟

 

هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه و انتخاب مدل کابینت و وسایل آشپزخانه سوالات زیادی وجود دارد که باید درباره‌شان فکر کنید. وسایل آشپزخانه را کجا قرار می‌دهید؟ آیا آشپزخانه نورپردازی مناسبی دارد؟ اما از همه مهم‌تر این است که کدام طرح و مدل برای شما و اعضای خانواده تان مناسب است. یکی از سبک‌های پرطرفدار کابینت و دکوراسیون آشپزخانه سبک مدرن است. برای آشنایی بیش‌تر با این سبک با کابینت بانک همراه باشید. 

کابینت مدرن

مدل کابینت ساده با رنگ‌های ملایم از عناصر سبک مدرن است. سعی کنید از ام دی اف یا چوب رگه‌دار از قبیل چوب گردو کم‌تر استفاده کنید. به یاد داشته باشید رنگ‌ها تاثیر زیادی در روشنایی محیط دارند، بنابراین رنگ‌هایی را انتخاب کنید که در طول روز شاد و روحبخش و در شب‌ها گرم و دلپذیر باشد. 

طرح و بافت مناسب انتخاب کنیدورق های های گلاس می‌توانند روی قدرت رنگ‌ها تاثیر زیادی داشته باشند اما مشاهده می‌کنیم که رواج سطوح مات نیز در حال افزایش است. سطوح های گلاس برای فضاهای کوچک انتخاب خوبی است چون نور را بازتاب می‌دهد و در دلباز بودن محیط تاثیر دارد. البته سطح براق آن اثر انگشت را به خوبی نشان می‌دهد و مرتبا باید تمیز شود. طبیعتا کابینت مات اثر انگشت را کم‌تر نشان می‌دهد، بنا براین اگر دوست ندارید دائم دستمال به دست باشید، فوق‌العاده است. 

رنگ ها و بافت‌ها را ترکیب کنید 


اگر نگران هستید که یک رنگ قوی پس از مدتی شما را دلزده کند، از رنگ‌ها به طور ترکیبی استفاده کنید. مثلا می‌توانید از سایه‌های روشن در کنار طرح چوب استفاده کنید. یا برای درب کابینت ها رنگ‌هایی را انتخاب کنید که تفاوت ظریفی با بدنه‌ی کابینت دارد. 

ظرافت به خرج دهید


صفحه کابینت های نازک حتی با 10 میلیمتر قطر انتخابی عالی برای یک آشپزخانه مدرن است. مثلا می‌توانید سراغ کامپوزیت‌ها یا صفحه کابینت استیل بروید که متریال‌هایی نسبتا جدید هستند.

وسایل آشپزخانه را با دقت انتخاب کنید 


اجاق گاز از قدیم قلب تپنده و کانون توجه آشپزخانه بوده است. می‌توانید رنگ آن را طوری انتخاب کنید که با رنگ کابینت ها در تضاد باشد. سایر وسایل آشپزخانه را از دید پنهان کنید، یعنی مدل‌های توکار را انتخاب کنید که در داخل کابینت ها جای بگیرند. 

فضای بیش‌تر برای ذخیره‌سازی 

کابینت‌ کمدی فصل جدیدی را در طراحی کابینت آشپزخانه باز کرده است. این مدل کابینت فضایی برای قرار دادن وسایل کوچک و بزرگ فراهم می‌کند. برای ایجاد حسی مدرن، بین نمای بیرونی و فضای داخلی این کابینت تضاد ایجاد کنید. مثلا ترکیب نمای خاکستری با طرح چوب قوی، مانند آن‌چه در تصویر می‌بینید، ایده‌ای فوق‌العاده است.

المانی جذاب و گیرا داشته باشید 


یک اجاق گاز به رنگ قرمز خیره‌کننده در مرکز این آشپزخانه‌ی سفید یک المان جذاب و گیرا است. شما هم می‌توانید همین طرح را در دکوراسیون آشپزخانه خود پیاده کنید. یا با نصب 2 یا 3 چراغ آویز در بالای جزیره آشپزخانه آن را به کانون توجه آشپزخانه تبدیل کنید. 


 


آشپزخانه ای مدرن داشته باشیم

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر