OK
کابینت بانک

5 گرایش جدید طراحی آشپزخانه در 2017


5 گرایش جدید طراحی آشپزخانه در 2017

جدید ترین گرایش های طراحی آشپزخانه در 2017

سال 2017 آغاز شده است و به زودی شاهد تغییراتی در طراحی آشپزخانه ها خواهیم بود. با کابینت بانک همراه باشید. 

آشپزخانه های تاکسیدو


شاید تا به حال اصطلاح "آشپزخانه تاکسیدو" را نشنیده باشید، اما احتمالا عکس‌هایی با ترکیب رنگ‌های متضاد و مکمل را دیده‌اید. منظور آشپزخانه تاکسیدو آشپزخانه‌ای با دکوراسیون چند رنگ است. این سبک نسبتا ساده است که معمولا رنگ سفید در آن غالب است و رنگ های تیره‌تر مانند سیاه یا خاکستری تیره در بخش‌های پایین آشپزخانه دیده می‌شود. 
هنگام طراحی آشپزخانه تاکسیدو به یاد داشته باشید استفاده جزیی از رنگ های مکمل برای انسجام و زیبایی این مدل آشپزخانه بسیار ضروری است. تصور کنید دستگیره کابینت به رنگ طلایی مات به همراه شیر آب و لامپ و لوسترهای هماهنگ با آن چه جلوه‌ای به مدل دکوراسیون آشپزخانه می‌دهد. استفاده از سبک و مدل یکسان برای کابینت های هوایی و زمینی اما رنگ متفاوت گرایش دیگری است که در 2017 مورد توجه طراحان قرار دارد، مثلا انتخاب رنگ سفید برای کابینت هوایی و سرمه‌ای برای کابینت زمینی با سطح مات می‌تواند در 2017 ایده‌ای نو باشد. 

پنل های چوبی 

امروزه پنل های چوبی تنوع طرح و بافت زیادی دارد. اما گرایش طراحی در 2017 به سوی رنگ های روشن، حتی سفید خواهدبود. هم‌چنین استفاده از پنل چوبی در دیوار، سقف و دیوار بین کابینت آشپزخانه طرفداران زیادی خواهدداشت. در 2017 شاهد استفاده‌های خلاقانه از پنل های چوبی خواهیم بود!
هرچند رنگ های روشن غالب خواهدبود، اما خاکستری و قهوه‌ای ظاهری روستایی را به در ذهن تداعی می‌کنند، بدون این‌که هزینه‌ی زیادی را به مصرف‌کننده تحمیل کند. تناژهای گرم به فضای آشپزخانه، یا هر محیط دیگری که محل دور هم جمع شدن آدم‌ها است، عمق می‌دهد. در این آشپزخانه کابینت های گلاس سفید در ترکیب با پنل چوبی به رنگ قهوه ای روشن جلوه ای جذاب خلق کرده است.  


به یاد داشته باشید که مجبور نیستید در تمام اتاق از پنل های چوبی استفاده کنید. استفاده از این ایده در بخش کوچکی از فضا به عنوان تکمیل‌کننده‌ی دکوراسیون و مدل کابینت آشپزخانه، روشی کم‌هزینه و آسان برای خلق ظاهری جدید در دکوراسیون آشپزخانه است و مجبور نیستید وقت یا هزینه‌ی زیادی را صرف آن کنید. 

وسایل آشپزخانه مخفی 


منظور از وسایل آشپزخانه مخفی این است که در ظاهر به نظر می‌رسد این‌ها کابینت هستند. در 2017 گرایش به سوی مخفی کردن وسایل در کابینت خواهد بود، حتی وسایل کوچک از قبیل قهوه‌ساز و مایکروویو، و قطعا وسایل بزرگ‌تر مانند یخچال و ماشین ظرفشویی. 

 کاشی های طرح‌دار


در 2017 استفاده از کاشی‌هایی با طرح و الگوی منظم کاهش می‌یابد و کاشی‌های طرح‌دار و ترکیبی رایج خواهد شد. برای این‌که طرحی جالب در آشپزخانه ایجاد کنید، می‌توانید از طرح‌های مختلف در یک محدوده‌ی رنگ استفاده کنید. 
برای انتخاب کاشی واقعا گزینه‌های بی‌شماری وجود دارد و می‌توانید به آسانی کاشی های طرح‌داری پیدا کنید که با هر فضایی هم‌خوانی داشته‌باشد. می‌توانید کاشی‌های طرح‌دار و ساده را به صورت ترکیبی استفاده کنید. می‌توانید با یک پروژه‌ی کوچک مثل کاشی بین کابینتی شروع کنید. 

فناوری‌های خودکار 

شیر آب‌های سنسوری برای کودکانی که دست‌شان به دسته‌ی شیر آب نمی‌رسد فوق‌العاده است. لامپ‌هایی که با ورود افراد به اتاق روشن می‌شوند و وقتی دیگر حرکت را حس نمی‌کنند به‌طور خودکار خاموش می‌شوند و خیلی از موارد دیگر تنها تعدادی از گزینه‌های بسیار زیادی هستند که می‌توانند به خانه‌ها راه بیابند. در 2017 و سال‌های آینده، شاهد گرایش بیش‌تری به این تجهیزات خودکار خواهید بود و بسیاری از آن‌ها شما را قادر می‌سازد وقتی از دور از خانه هستید امور منزل را با گوشی هوشمندتان اداره کنید. 
و در ادامه چند گرایش دیگر آمده‌ است که به زودی در دنیای طراحی دکوراسیون طرفداران زیادی پیدا می‌کند!

  • کابینت آشپزخانه زمینی و هوایی دیگر چندان مرسوم نخواهد بود و جای خود را به یونیت‌‌های بلند و کابینت های کمدی از جنس ام دی اف می‌دهد. 
  • در 2017 صفحه کابینت قهوه‌ای و خاکستری از جنس گرانیت با رنگ‌های روشن با طرح‌های دکوراسیون آشپزخانه هم‌سویی بیش‌تری خواهد داشت. 
  • چوب رنگ تیره دیگر در آشپزخانه جایی نخواهد داشت و رنگ‌های روشن و زنده جای آن را می‌گیرد.  


5 گرایش جدید طراحی آشپزخانه در 2017

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر