OK
کابینت بانک

طراحی کانتر آبشاری برای کابینت آشپزخانه


طراحی کانتر آبشاری برای کابینت آشپزخانه

کانتر یا پیشخوان آبشاری ایده ای است که زیبایی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه را کامل می کند.

کانتر یا پیشخوان آبشاری ایده‌ای است که اجرای آن با متریال‌های مختلف امکان‌پذیر است و هرچند بسیاری از آدم‌ها آن را طرحی جدید و نو می‌دانند اما سال‌ها است که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه رایج است. یک دهه قبل کانتر آبشاری یک انتخاب فوق مدرن محسوب می‌شد اما امروزه آن را با انواع سبک‌ها و متریال‌ها می‌بینیم. 

کانتر آبشاری چیست؟


به بیان ساده، کانتر آبشاری برخلاف کانترهای سنتی که سینک، فر، یا اجاق گاز را احاطه می‌کرد، در لبه‌ی کابینت تمام نمی‌شود و تا کف آشپزخانه امتداد دارد. سادگی این مدل به متریال آن اجازه می‌دهد زیبایی خود را نشان دهد.   
پیشخوان آبشاری با ظاهری ساده و زیبا، سطحی یک‌تکه دارد و جنس آن می‌تواند ام دی اف ، سنگ کامپوزیت، سنگ مصنوعی ، گرانیت، مرمر، استیل، پلاستیک، چوب و حتی شیشه باشد. این مدل کانتر نه تنها در طراحی‌های مدرن، بلکه در سبک‌های ترکیبی و در کنار المان‌های سنتی نیز قابل اجرا است. در ادامه برخی از زیباترین کانترهای آبشاری آمده است که جذابیت ظاهری بی‌نظیری دارند. این طرح‌ها در ابعاد و رنگ‌های مختلف می‌تواند الهام‌بخش شما برای طراحی آشپزخانه‌ای رویایی باشد. 

کانتر آبشاری یکی از جالب‌ترین ایده‌ها برای طراحی یک جزیره‌ی منحصر به‌فرد در آشپزخانه است. اما حتی اگر آشپزخانه‌ شما جزیره ندارد می توانید این مدل را در طراحی داخلی آن بگنجانید. صفحه روی کابینت های زمینی نیز می‌تواند در انتهای ردیف کابینت تا روی زمین امتداد پیدا کند.  

کانتر آبشاری این امکان را به شما می‌دهد تا در طراحی آشپزخانه خود حرفی برای گفتن داشته باشید. بسیاری از آدم‌ها به دنبال جایگزینی برای مدل‌های معمولی هستند تا یک ویژگی مدرن به آشپزخانه‌شان اضافه کنند. پیشخوان آبشاری روشی عالی برای پنهان کردن دیواره‌ی جانبی کابینت آشپزخانه است. یک دلیل خوب دیگر برای نصب کانتر آبشاری تاکید بر زیبایی متریال است. به هر حال اگر برای انتخاب بهترین و زیباترین متریال یا خاص‌ترین چوب وقت زیادی را صرف کرده‌اید، کاملا موجه است که تمایل داشته باشید زیبایی و خاص بودن آن به خوبی جلوه کند. 


اگر دوست دارید در دکوراسیون آشپزخانه‌تان کابینت جزیره مرکز توجه باشد، پیشخوان آبشاری انتخابی بی‌نظیر است. بسته به مدل طراحی آشپزخانه‌تان می‌توانید در هر دو طرف یا در یک طرف کابینت جزیره آبشار داشته باشید. 


در این آشپزخانه از استیل برای کانتر آبشاری استفاده شده‌است. ترکیب کابینت های گلاس سفید و صفحه کابینت استیل در کنار شیشه‌ای به رنگ آبی روشن که روی دیوار پشت اجاق گاز نصب شده است یک آشپزخانه مدرن و زیبا خلق کرده است. 

انتخاب رنگ کابینت و دکوراسیون این آشپزخانه بسیار مناسب بوده است. رنگ کابینت‌های هوایی با رنگ کابینت‌های زمینی و جزیره آشپزخانه کاملا در تضاد است و صفحه‌ای که برای کانتر آبشاری انتخاب شده است پیونددهنده‌ی این دو است.

همان‌طور که می‌بینید لزومی ندارد مدل کابینت ساده و مینیمالیستی باشد تا بتوان از کانتر آبشاری در آشپزخانه استفاده کرد. این سبک حتی در آشپزخانه‌ای با کابینت‌های غیرمعمول نیز جلوه‌ی زیبایی دارد. 

یکی دیگر از متریال‌های بسیار زیبا برای کانتر آبشاری شیشه است. با کمی نورپردازی می‌توانید فضایی رویایی در آشپزخانه خلق کنید. 

طراحی کانتر آبشاری برای کابینت آشپزخانه

درج نظرات مقاله

نويسنده
نظر