جستجو

نئوپان

نئوپان چیست؟ (تخته خرده چوب چیست؟)

محصولی از خرده چوب های فرآوری شده مانند خاک اره درختان و انواع چوب ها، که با رزینی به نام اوره فرمالدئید ترکیب شده و تحت فشار و حرارت بالا پرس می شود را نئوپان یا تخته خرده چوب می نامند.

برای تولید نئوپان، چوب و ضایعات چوب را توسط دستگاهی به نام چیپر (chipper) بسیار خرد و ریز کرده و درون محیط کوره مانندی قرار می دهند تا به وسیله حرارت غیر مستقیم، رطوبت و شیره موجود در این تراشه چوب ها از بین رفته و کاملا خشک گردد.

در مرحله بعد، این خرده چوب ها را بخوبی همگون سازی میکنند تا بر اساس وزن و اندازه قابل تفکیک شده و جهت طول ذرات تخته نئوپان مرتب گردد ( این مرحله از تولید نئوپان مخصوص تولید نئوپان به روش پرس صفحه ای می باشد ).

در مرحله بعد، چسب نئوپان یا همان رزین فرمالدئید به خرده چوب ها اضافه میشود و توسط میکسل های بزرگ بصورت کامل هم می خورد و چندین مرحله تحت فرآیند فشرده سازی قرار می گیرد تا کاملا مخلوط شود.

در مرحله آخر، این خرده چوب های آغشته به رزین فرمالدئید به داخل جایگاه پرس ریخته میشود تا بصورت صفحه ای یا غلطکی پرس شود.

86 تا 90 درصد این کیک به دست آمده را خرده چوب ها و 10 تا 14 درصد آنرا فرمالدئید تشکیل می دهد.

کیک بسیار خشک بدست آمده از مخلوط خرده چوب ها و چسب، با حرارت و فشار بسیار بالا پرس می شود و ضخامت آن از 10 سانتیمتر به 16 میلیمتر تبدیل می شود.

دستگاهی که خرده چوب ها را به درون محیط پرس می ریزد، اول و آخر کیک 10 سانتیمتری را نرمه میریزد تا زیر و روی نئوپان 16 میلیمتری یا هر قطر مد نظری که باید بدست آید نرمتر و دانسیته آن بالاتر باشد تا بتوان روی آنرا سمباده زد و در صورت نیاز ، بر روی آن روکش ملامینه چسباند.

ورق های بدست آمده نئوپان، بعد از سرد شدن، سمباده زده می شوند تا قابل استفاده باشند.

برونداد آنچه در روش پرس قالبی، در قالب ریخته می شود، شکل های منحنی، برجسته، پروفیلی و تخته هایی در اشکال مختلف نئوپان است، ولی آنچه در تولید نئوپان به روش پرس صفحه ای و نئوپان به روش پرس غلطکی به دست می آید، شامل ورق های صاف و یکدست چند لایه، سه لایه، یک لایه و بدون لایه در انواع ضخامت ها می باشد. 

 برای خرید یا استعلام قیمت و موجودی انواع نئوپان با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید: 

09961849054

02128425906

 

فیلترها
Sort
display