جستجو

ورق پی وی سی PVC

ورق پی وی سی PVC چیست؟

پلی وینیل کلراید (PVC) نوعی پلاستیک از محصولات پتروشیمی است که به آن ورق پی وی سی PVC می گویند.

این نوع پلاستیک در قرن 19 کشف شد و پس از آن به تولید انبوه رسید.

مراحل تولید ورق پی وی سی PVC بدین گونه است که در ابتدا به صورت پودر و یا گرانول مانند دانه های تسبیح می باشد که به آنها ماده گرمانرم Termo Plast نیز اطلاق می شود.

این متریال با حرارت، نرم و ذوب می شود.

این پودر یا گرانول را داخل قیف دستگاهی به نام Extruder می ریزند که در آن مانند چرخ گوشت حالت مارپیچی دارد و در آنجا حرارت داده می شود.

این مواد در آنجا ذوب شده و به قسمت بعدی این دستگاه هدایت میشود که حالت نازل دارد.

در دهانه نازل می توان انواع قالب ها را برای ساخت انواع چیزها نصب کرد. می توان نازل پروفیل نصب کرد و انواع شکل های پروفیل را با آن تولید کرد و یا نازل شیت یا ورق پی وی سی PVC را نصب کرد که عرض آن به اندازه عرض ورق پی وی سی PVC می باشد و ورق پی وی سی PVC را تولید کرد.

در ادامه، پودر، گرانول و یا چسب پی وی سی، از دهانه نازل مخصوص که نازک و به پهنای ورق پی وی سی PVC می باشد مثل کش لاستیکی بیرون می آید و فرم اولیه ورق پی وی سی PVC به دست می آید.

این ورق نرم چون بسیار شل و ول است، از لای چندین غلطک بسیار سرد که پایین و بالا و در امتداد هم قرار دارند عبور داده می شود تا دمای آن با دمای محیط یکی شود.

بدین ترتیب ورق پی وی سی PVC تولید می گردد.

چنانچه بخواهند ورق پی وی سی را روکش بزنند، از روکش هایی از جنس هایگلاس یا پی وی سی PVC استفاده می نمایند تا بتوانند نه به روش پرس، که بوسیله چسب و غلطکی یا وکیوم این کار را انجام دهند. زیرا مقاومت ورق پی وی سی PVC بسیار کمتر و جنس آن نرم تر از آن است که بتوان روکش را با فشار زیاد، بر روی آن پرس نمود.

برای خرید، استعلام قیمت و موجودی انواع ورق پی وی سی PVC با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید: 

09961849054

02128425906

 

فیلترها
Sort
display